04:14 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Legionalioze dažniausiai suserga silpno imuniteto asmenys, taip pat sergantys lėtinėmis ligomis

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Šiemet šalyje užregistruoti trys legionierių ligos atvejai, kas tai per liga, kaip ji plinta ir kaip nuo jos apsisaugoti, informuoja sostinės savivaldybė.

  Legioneliozė — plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos. Šiai ligai būdingos dvi formos: pirmoji — Legionierių liga, kuriai būdingas karščiavimas, mialgija, kosulys, pneumonija ir antroji — Pontiako karštligė, pasižyminti lengvesne ligos eiga be pneumonijos.

  Žmonių imlumas šiai ligai nėra didelis. Lietuvoje šiais metais užregistruoti trys legionierių ligos atvejai. Pernai legioneliozė diagnozuota vienuolikai šalies gyventojų. Dažniausiai šia liga suserga silpno imuniteto asmenys, taip pat sergantys lėtinėmis ligomis.

  Ligos plitimas

  Legionella bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos.

  Legionelioze galima užsikrėsti įkvėpus bakterijomis užteršto vandens aerozolio.

  Liga nėra perduodama vienam žmogui nuo kito ar geriant vandenį. Liga taip pat neplinta iš vieno namo į kitą.

  Kaip apsisaugoti

  Karšto vandens temperatūra vartotojų čiaupuose visą laiką turi būti ne mažesnės kaip +50 laipsnių temperatūros. Esant mažesnei temperatūrai vandenyje susidaro sąlygos atsirasti ir daugintis Legionella bakterijoms.

  Jeigu vartotojai pamatavę vandens temperatūrą savo čiaupuose nustato, kad ji yra nepakankama, galima kreiptis į karšto vandens sistemos prižiūrėtoją, kad temperatūra būtų pakelta.

  Ekstremali padėtis

  Ekstremali padėtis paskelbta dėl trijų legioneliozės atvejų, kuria susirgo Vilniaus daugiabučių namų gyventojai (Tuskulėnų gatvė 5, Ladygos gatvė 3, Architektų gatvė 79).

  Dviejuose namuose (Tuskulėnų gatvė 5 ir Ladygos gatvė 3) atlikti tyrimai parodė, kad šių namų karšto vandens sistemos yra užterštos Legionella bakterijomis. Architektų gatvės 79 namo karšto vandens sistemos tyrimų rezultatai paaiškės kovo 16-18 dienomis.

  Ekstremalių situacijų operacijų centras kovo 13-ą posėdyje nusprendė teikti siūlymą Vilniaus savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijai pakelti karšto vandens temperatūrą visuose Vilniaus daugiabučiuose, kuriems karštas vanduo tiekiamas centralizuotai. Šį siūlymą kovo 15 dieną svarstys Vilniaus savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija.

  Dar šia tema

  Dėl gripo ligoninėje atsidūrė 6 mažamečiai
  Gripas traukiasi: susirgimų skaičius mažėja visoje Lietuvoje
  Lietuvoje sumažėjo sergamumas gripu
  Su pavasariu gali ateiti ir paukščių gripas
  Tegai:
  ekstremali padėtis, karštas vanduo, legioneliozė, legionierių liga, Lietuva

  Svarbiausios temos