05:54 2018 Vasario 19
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Gandras, archyvinė nuotrauka

  Paukščių gripas kelia pavojų baltųjų gandrų lizdams

  © AFP 2018/ Boris Roessler
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2111

  Paplitus informacijai apie šešis paukščių gripo atvejus Lietuvoje, Aplinkos ministerija sulaukė prašymų leisti išardyti baltųjų gandrų lizdus

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Perdėtas atsargumas saugantis paukščių gripo atsisuko prieš baltuosius gandrus.

  Aplinkos apsaugos agentūra sulaukė prašymų išduoti leidimą išardyti kaimynystėje esančius baltųjų gandrų lizdus dėl paukščių gripo pavojaus, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Prašančiųjų manymu, baltieji gandrai gali pernešti šios greitai plintančios pavojingos paukščių ligos virusus ir užkrėsti naminius paukščius. Tokį požiūrį jie grindžia faktu, kad vasario pabaigoje Kaune prie Nemuno rastoms nugaišusioms šešioms gulbėms nebylėms buvo patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo virusas.

  Gandrai nekalti dėl ligos

  Šis atvejis, pasak gamtininkų, nėra joks įrodymas, kad ir baltieji gandrai platina paukščių gripą, o ketinimai ardyti jų lizdus paremti tik spėlionėmis.

  Baltieji gandrai, kaip informuoja Lietuvos ornitologų draugija, priskiriami mažos rizikos užsikrėsti šia liga paukščių rūšių grupei. Jie neturi tiesioginio sąlyčio nei su naminių paukščių pašarais ir jų mitybos teritorija, nei su paukštininkystei naudojamais vandens šaltiniais ir panašiai.

  Daug didesnį paukščių gripo pavojų kelia tos gausios ir agrarinėse buveinėse įprastos laukinių paukščių rūšys, kurios nuolat sutinkamos artimiausioje naminių paukščių aplinkoje. Tai uoliniai karveliai, karveliai keršuliai, pietiniai purpleliai, kelių rūšių strazdai, kėkštai, šarkos ir kiti.

  Aplinkosaugininkai primena, kad praėjusį spalį pakeistas Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymas įpareigoja naikinant arba pažeidžiant baltųjų gandrų lizdus taikyti kompensacines priemones — įrengti dirbtines šios paukščių rūšies lizdavietes artimoje aplinkoje (iki 100 metrų atstumu).

  Lietuvos Raudonoji knyga
  © Sputnik/
  Lietuvos Raudonoji knyga

  Dar šia tema

  Paukščių gripas jau Lietuvoje: nustatytas pirmasis ligos atvejis
  Tegai:
  liga, paukščiai, paukščių gripas, Lietuvos ornitologų draugija (LOD), Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos