21:22 2019 Lapkričio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas ir mero patarėjas Albertas Lakštauskas kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene aplankė Santariškių mikrorajone iš modulinių patalpų pastatytą darželį, nuotrauka iš įvykio vietos

  Modulinis darželis niekuo nenusileidžia pastatytiems tradiciniu būdu

  © Photo: Savivaldybių Žinios
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9622

  Įkurti darželį naudojant modulines patalpas trunka gerokai trumpiau, kainuoja nepalyginamai pigiau, nei statant įprastą pastatą, be to, jis yra modernus, jaukus, atitinka visas higienos normas ir užtikrina tinkamą vaikų ugdymą

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Vilniaus Santariškių mikrorajone iš modulinių patalpų pastatytas privatus darželis buvo sumontuotas vos per keletą savaičių ir įrengtas sklype, kurį savivaldybė išnuomojo lengvatinėmis sąlygomis, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Jame apsilankė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas ir mero patarėjas Albertas Lakštauskas kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene.

  Apžiūrėjus keletą grupių pasirodė, kad modulinis darželis niekuo nenusileidžia pastatytiems tradiciniu būdu — čia vaikai turi visas sąlygas žaisti, mokytis, tobulėti, saugiai ir smagiai leisti laiką.

  Модульный детский сад в микрорайоне Сантаришкес
  Vaikų kambarys Santariškių mikrorajone iš modulinių patalpų pastatytame vaikų darželyje

  Iš 14 modulių įrengtose patalpose vietos užtenka apie 70-čiai vaikų: čia įkurdintos keturios grupės, kurių kiekvieną lanko 15-17 vaikų. Montuojant tokius pastatus didelis dėmesys skiriamas ne tik patogumui, tačiau ir šiluminėms savybėms. Apsilankymo metu patys mažiausieji, prižiūrimi dviejų auklėtojų, grupėje kaip tik žaidė ant šildomų grindų.

  "Vilniečiams tėvams rūpi gauti darželį ir būti tikriems, kad darželis saugus. Galimybių reikia ieškoti pačių įvairiausių, reikalingi lankstūs sprendimai. Moduliniai darželiai — vienas iš variantų, kuris padėtų spręsti naujų vietų trūkumo problemą", — sakė Petrauskienė.

  Kalbėdama apie finansavimą moduliniams darželiams ministrė pastebėjo, kad užtikrinti saugias ir patogias patalpas — mūsų visų rūpestis, todėl numatant finansavimo sąlygas, svarbu sudaryti galimybes. O dėl plano — kaip turėtų būti vystomi darželiai Vilniuje, — turi spręsti savivaldybė.

  "Šiandien išsklaidėme stereotipus apie modulines statybas — pirmasis iš modulių pastatytas darželis Vilniuje yra modernus, jaukus ir atitinka visas higienos normas, užtikrina tinkamą vaikų ugdymą", — pasakojo Benkunskas.

  Modelis pasiteisinęs

  Mero pavaduotojo teigimu, pasinaudojant Skandinavijoje pasiteisinusiu modeliu, Vilniuje galima greitai ir efektyviai sukurti daug naujų vietų darželiuose.

  Модульный детский сад в микрорайоне Сантаришкес
  Sostinės Santariškių mikrorajone iš modulinių patalpų pastatytas vaikų darželis

  Pasak Benkunsko, pirmasis pilotinis savivaldybės modulinis darželis bus pastatytas šalia savivaldybės darželio "Medynėlis" Karoliniškėse dar iki rugsėjo. Dar tikimasi sukurti papildomas 1 000 naujų vietų, įrengiant modulinius pastatus prie jau veikiančių savivaldybės darželių.

  Dešimt priestatų iš modulinių patalpų galėtų atsirasti tose miesto vietose, kur šiuo metu labiausiai trūksta vietų darželiuose — Pašilaičiuose, Šeškinėje, Justiniškėse, Antakalnyje, Žirmūnuose, Baltupiuose, Naujuosiuose Verkiuose, Karoliniškėse.

  Modulinius statinius paprasta sublokuoti su esamais pastatais, kaip tai planuojama padaryti "Medynėlio" vaikų darželyje. Dviejų aukštų pastatas bus sujungtas su darželio patalpomis ir jame nuo rudens įsikurs 120 vaikų.

  Vilniaus savivaldybė naujų vietų kūrimą darželiuose Vilniuje skatina keliomis kryptimis: renovuodama esamus darželius, išnuomodama valstybinę žemę privatiems darželiams viešojo konkurso būdu, pati planuodama statyti greitai surenkamus modulinius darželius prie jau veikiančių savivaldybės darželių, arba 100 eurų programos pagalba skatindama privačių darželių plėtrą.

  Modelis pasiteisinęs — Skandinavijoje ir Vakarų Europos šalyse modulinėse patalpose jau keletą dešimtmečių įrenginėjami ne tik darželiai ir mokyklos, tačiau ir ligoninės, dienos centrai ir daugiabučiai. Kaip greitas sprendimas pasirenkama modulinė statyba, nes galima lanksčiai reaguoti į poreikius, išplečiant pastatus naujomis patalpomis.

  Dar šia tema

  Vilniuje atsirado naujas vaikų darželis iš modulinių patalpų
  Kiekvienam Kauno vaikui po vietą darželyje
  Tegai:
  vaikų darželiai, modulinis darželis, iš modulinių patalpų pastatytas vaikų darželis

  Svarbiausios temos