01:16 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Tarptautiniai dokumentai draudžia diskriminaciją dėl amžiaus ir neįgalumo, tačiau Baudžiamajame kodekse nėra numatytos bausmės už šio reikalavimo nevykdymą

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Teisingumo ministrė Milda Vainiutė Seimo plenariniame posėdyje pateikė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriose siūloma numatyti baudžiamąją atsakomybę už diskriminaciją dėl amžiaus ir neįgalumo, už diskriminacijos ar smurto kurstymą ar neapykantos skatinimą prieš šias grupes, praneša teisingumo ministerijos spaudos tarnyba. 

  Šiuo metu Baudžiamajame kodekse yra numatyta atsakomybė už diskriminaciją dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, taip pat atsakomybė už kurstymą prieš šias žmonių grupes.

  Tačiau nieko nekalbama apie diskriminavimą dėl amžiaus ar neįgalumo, nors tarptautiniai dokumentai tokią diskriminaciją draudžia. 

  Pagrindiniuose Europos Sąjungos ir tarptautiniuose žmogaus teisių apsaugai skirtuose dokumentuose pateikiamas platesnis diskriminavimo pagrindų sąrašas. Juose asmens diskriminacija yra siejama su lyties, rasės, tautinės ar socialinės kilmės, kalbos, religijos ar tikėjimo, politinių ar kitokių pažiūrų, turtinės padėties, gimimo, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos ir kitais požymiais.

  Diskriminuoti dėl negalios atskirai draudžia ir Lietuvos ratifikuota Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija.

  Lygių galimybių įstatyme taip pat numatytas draudimas diskriminuoti asmenį dėl amžiaus ar dėl negalios, tačiau Baudžiamajame kodekse nėra numatytos bausmės už šio reikalavimo nevykdymą. 

  2015 metais Lietuvos teismams buvo perduotos 24 baudžiamosios bylos dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę, 2014 metais tokių bylų buvo 40. 

  Dar šia tema

  Projektas "Integrali pagalba į namus" padės šimtui kauniečių
  Per Seimo rinkimus neįgalieji neturėjo tinkamų sąlygų balsuoti
  Vilniaus uždavinys — neįgaliųjų integracija į visuomenę
  "Būkime kartu!" suvienys per 1000 neįgaliųjų ir sveikųjų meno kūrėjų
  Tegai:
  diskriminacija dėl amžiaus ir neįgalumo, baudžiamoji atsakomybė, Baudžiamasis kodeksas, Lietuva

  Svarbiausios temos