20:27 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sureagavo į visuomenės nepasitenkinimą dėl nepakankamų ministerijos priemonių, siekiant mažinti kainas

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, reaguodamas į vaistų gamintojų ir registruotojų išsakytą nuomonę, kad nepakankamos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotos priemonės dėl vaistų kainų mažinimo, atkreipia dėmesį į tai, kad vaistų kainų mažinimui numatyta aibė priemonių, orientuotų į visus šios rinkos dalyvius — gamintojus, registruotojus, vaistinių tinklus, kurios tikrai duos realų efektą, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Sveikatos apsaugos ministerija siūlo kelias priemones, siekiant mažinti vaistų kainas.

  Ministro Verygos teigimu,  ministerija planuoja sugriežtinti reikalavimus vaistų įrašymui į kompensuojamų vaistų kainyną, pakeisti vaistų kainos nustatymo taisykles, pavyzdžiui, "tunelis", "tenderiai", taip pat kompensuojamųjų vaistų kainos bus perskaičiuojamos ne vieną, o keturis kartus per metus, bus siekiama, kad to paties poveikio vaistai kainuotų tiek pat.

  "Be to, bus vykdomos tarpvalstybinės derybos ir vaistų pirkimai su kitomis šalimis, kurios ilgainiui duos realių rezultatų ir žmonės pajus mažėjančias vaistų kainas", — teigia ministras Veryga.

  Ministras jau kreipėsi į farmacijos kompanijas ragindamas mažinti vaistų kainas Lietuvai. Ir tai, anot Verygos, yra tik viena iš daugelio kompleksinių priemonių.

  Taip pat, anot viceministrės Kristinos Garuolienės, valstybė planuoja steigti didmeninę įmonę bendriems vaistų pirkimams ir taip užtikrinti valstybinį tam tikrų vaistų pirkimą, kas, tikimasi, ilgainiui duos efektą mažinant vaistų kainas.

  Vyriausybė: siekiame sumažinti kompensuojamųjų vaistų kainas >>

  Kelią skinasi ir priemonės, kurios leis vykdyti kontrolinius vaistų pirkimus, t. y. siųsti oficialiai slaptus pirkėjus į vaistines, taip siekiant užtikrinti, kad jose pacientams visada būtų pasiūlyti pigiausi tas pačias gydomąsias savybes turintys vaistai.

  Ministerija teigia, kad vaistų kainų mažinimui numatyta aibė priemonių, kurios jau pradėtos įgyvendinti, o kitos dar tik bus įgyvendinamos, ir tikimasi, kad ilgainiui duos teigiamų rezultatų — žmonės tikrai pajus vaistų kainų mažėjimą. 

  Dar šia tema

  Lietuva ir Estija kompensuoja daugiau vaistų nei Latvija
  Lietuvos chirurgai atliko dvi retas transplantacines operacijas
  Tegai:
  kompensuojamieji vaistai, kainos, vaistai, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos