02:57 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Siekiant išvengti tolesnių užsikrėtimo legionelioze atvejų, visoje sostinėje vyks karšto vandens sistemų terminė dezinfekcija

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Visuose Vilniaus pastatuose nuo kovo 16 iki 23 dienos bus atliekama karšto vandens terminė dezinfekcija, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Toks sprendimas buvo priimtas šiandien Vilniuje sušauktame ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje.

  Vanduo kolboje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Аньков

  Komisija nusprendė įpareigoti visų miesto pastatų prižiūrėtojus ir valdytojus bei savininkus visuose miesto pastatuose — ne tik daugiabučiuose gyvenamuose namuose, bet ir ugdymo, globos, gydymo įstaigose (išskyrus individualius namus), — prevenciškai  atlikti karšto vandens sistemų terminę dezinfekciją.

  Termo šokai palaipsniui bus atliekami visuose pastatuose nuo kovo 16 iki 23 dienos. Toks terminas numatytas pasitarus su pastatų prižiūrėtojais ir valdytojais, komunalinių butų asociacija. 

  Taip pat visų miesto pastatų valdytojai ir šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai Komisijos nuo šiandien įpareigojami nedelsdami informuoti visus karšto vandens vartotojus — kada jų namuose, įstaigose bus atliekama terminė dezinfekcija, kaip elgtis jos metu, įspėti apie galimas rizikas dėl itin karšto vandens, kad neįvyktų nelaimių.

  Kas yra legioneliozė>>

  Ekstremaliųjų situacijų komisija prašo sostinės gyventojus laikytis pastatų prižiūrėtojų nurodymų ir instrukcijų terminės dezinfekcijos metu, o taip pat sudaryti sąlygas atliekantiems termo šoką  patikrinti vandens temperatūrą bute. 

  Ekstremali padėtis

  Ekstremali padėtis buvo paskelbta dėl trijų legioneliozės atvejų, kuria susirgo Vilniaus daugiabučių namų gyventojai (Tuskulėnų gatvė 5, Ladygos gatvė 3, Architektų gatvė 79).

  Dviejuose namuose (Tuskulėnų gatvė 5 ir Ladygos gatvė 3) atlikti tyrimai parodė, kad šių namų karšto vandens sistemos yra užterštos Legionella bakterijomis. Architektų gatvės 79 namo karšto vandens sistemos tyrimų rezultatai paaiškės kovo 16-18 dienomis.

  Ekstremalių situacijų operacijų centras kovo 13-ą posėdyje nusprendė teikti siūlymą Vilniaus savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijai pakelti karšto vandens temperatūrą visuose Vilniaus daugiabučiuose, kuriems karštas vanduo tiekiamas centralizuotai.

  Dar šia tema

  Ekstremali situacija Vilniuje tebegalioja
  Tegai:
  vandens terminė dezinfekcija, legioneliozė, Vilnius

  Svarbiausios temos