07:14 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  Vaikai su tėvais, archyvinė nuotrauka

  Tyrimas: darželis šalia tėvų darbo vietos sutaupys 8 valandas per mėnesį

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2910

  Visuomeninis tyrimas parodė, kad vilniečiai galėtų sutaupyti aštuonias valandas per mėnesį, jeigu vaikų darželiai būtų šalia darbo vietų

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Prie biuro įsikūręs darželis didesnei daliai vilniečių per mėnesį padėtų vidutiniškai sutaupyti aštuonias valandas laiko, kurį jie šiuo metu papildomai skiria savo atžaloms vežioti, praneša portalas madeinvilnius.com su nuoroda į  bendrovės "Spinter tyrimai" atliktą apklausą.

  Šiuo metu kas penktas sostinės gyventojas, dirbantis biure, reguliariai veža savo ikimokyklinio amžiaus vaikus į darželį.

  "MG Valdos" užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad didžiausiai daliai — 42% — vilniečių šalia darbovietės įsikūręs darželis per dieną padėtų sutaupyti 16-30 minučių laiko, kas vidutiniškai sudaro iki 7-12 valandas per mėnesį.

  Tuo metu 12% sostinės gyventojų sutaupytų iki 10 minučių, 19% gyventojų — nuo 10 iki 15 minučių, 14% sutaupytų 31-45 minučių, o 12%- nuo 46 minučių iki 1 valandos per dieną. Vidutiniškai sostinės gyventojai, dirbantys biuruose, per mėnesį galėtų sutaupyti vieną darbo dieną, jei vaikų darželis būtų prie pat darbovietės.

  Apklausa parodė, kad sostinės gyventojai, dirbantys biuruose, dažniausiai vaikus veža į darželius, esančius pakeliui į darbą (41%). Vežant atžalas į darželį netenka per daug nukrypti nuo tiesiausio maršruto į darbą 44% respondentų ir 15% apklaustųjų nurodė, kad tenka gerokai nukrypti nuo patogiausio kelio.

  Sostinės valdžia žada darželinukų tėvams panaikinti nelegalias rinkliavas >>

  Kaip rodo atliktos apklausos duomenys, dalis dirbančių tėvų ne visada spėja laiku atvykti į darželį po darbo arba tam turi skirti dalį darbo laiko. Pavyzdžiui, norėdami spėti laiku paimti savo vaikus iš darželio, 35% respondentų dažnai arba labai dažnai iš darbo išeina anksčiau laiko. Tuo metu 32% apklaustųjų nurodo, kad eismo spūstys mieste jiems dažnai arba labai dažnai sukliudo laiku atvykti į vaiko daželį.

  Tyrimai rodo, kad jei darbdavys pasirūpina netoli darbo vietos esančia vaikų priežiūra — darbuotojai teigia patiriantys mažiau streso, yra produktyvesni ir sveikesni nei tie, kurie tokios galimybės neturi.

  Dar šia tema

  Sostinės tėveliai gali patogiai užregistruoti vaikus į darželius
  Vilniuje atsirado naujas vaikų darželis iš modulinių patalpų
  Nuo kito rugsėjo 100 eurų kompensaciją gaus visi nepatekę į darželius
  Tegai:
  darbo laikas, tėvai, vaikų darželiai, vaikai, Vilnius

  Svarbiausios temos