05:08 2019 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Vertikalus dviračių parkavimo įrenginys Parkis, archyvinė nuotrauka

  Lietuvio išradimą aukštai įvertino pasaulio dviratininkai

  © Photo: Made in Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10620

  Analogų neturinčio vertikalaus dviračio parkavimo įrenginio pardavimų geografija išsiplėtė į pačias netikėčiausias šalis: Argentiną, Japoniją, Braziliją, Kanadą, Australiją

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Visiškai atsitiktinai ekonomistui Broniui Raubai kilusi idėja — vertikalaus dviračių parkavimo įrenginys "Parkis" — sulaukė didelio pasaulio dviratininkų pripažinimo, praneša madeinvilnius.lt.

  Įrenginį "Parkis" galima pavadinti vienu sėkmingiausiu pastarųjų metų lietuvių išradimu. Nors tautiečių ši idėja iš karto nesužavėjo, pasaulio dviratininkai įrenginį graibstyte graibsto — teko susirūpinti efektyvesne išradimo apsauga: paduoti ne tik nacionalinę patento paraišką Lietuvoje, bet ir rūpintis apsauga tarptautiniu mastu.

  Gyvenimiška problema

  Anot Raubo, ši idėja jam gimė sprendžiant gyvenimišką užduotį — kaip siaurame balkone sutalpinti penkis šeimos dviračius. Išnaršęs internetą ir nieko neradęs, dabar jau UAB "Parkis" direktorius Rauba nusprendė "pabandyti sukurti mechanizmą, kuris taupytų vietą ir būtų patogus naudoti, leistų priparkuoti dviratį nenaudojant fizinės jėgos bei elektros energijos".

  Крепление для велосипеда
  Vertikalus dviračių parkavimo įrenginys "Parkis"

  Taip per ne pilnus metus gimė pirmasis "Parkio" prototipas, pagamintas iš faneros. Pažįstami ir draugai, pamatę sukonstruotą įrenginį, pradėjo girti idėją, drąsinti ir prašyti tokio paties.

  Sulaukęs moralinio palaikymo, Rauba investavo į tolesnius projekto tobulinimo darbus, kol įrenginys tapo puikiai funkcionuojantis ir saugus naudoti.

  Užsieniečių palaikymas

  Nors lietuviai šią dviračių parkavimo naujovę pasitiko su abejingumu ir piktais komentarais, didysis "Parkio" proveržis įvyko tuomet, kai kūrėjai nusprendė sudalyvauti minios finansavimo platformoje "Kickstarter" ir čia pristatyti savo išradimą pasaulio vartotojams.

  Rauba tikina, kad tokio ažiotažo nesitikėjo nė vienas jų komandos narys — susidomėjusių užsieniečių laiškai pradėjo plaukti kiaurą parą, atsirado begalė norinčių prekiauti šiuo įrenginiu savo šalyse, o užsakymai pasipylė iš viso pasaulio, tad vietoje planuotų surinkti 12 tūkstančių eurų, "Parkis" surinko daugiau nei 70 tūkstančių eurų.

  Pardavimų geografija išsiplėtė į pačias netikėčiausias šalis, "Parkį" panoro įsigyti klientai iš Argentinos, Japonijos, Brazilijos, Kanados, JAV, Tailando, Australijos. Tai privertė pagalvoti apie dar efektyvesnę išradimo apsaugą.

  Išaugę pardavimai ir užsienio šalių atstovų susidomėjimas paskatino kūrėjus aktyviau galvoti apie masinę gamybą. Rauba tikina, kad įvairios užklausos suteikė idėjų ir paties išradimo tobulinimui, todėl įmonė planuoja tolimesnę plėtrą.

  Šiuo metu vyksta "Parkio" patentavimo procesas, kūrėjai siekia apsaugoti savo prekių ženklą ir gaminio konstrukciją.

  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis
  © Sputnik /
  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis

  Dar šia tema

  Vilniečiams patinka sostinės dviračių takai
  Prancūzų dviratininkas pasiekė naują pasaulio rekordą būdamas 105 metų
  Minu, minu, minu pedalus: sostinėje atsiras naujas dviračių takas
  Kelių policija dviratininkus be šalmų "ne baus, o drausmins"
  Tegai:
  išradimas, dviratis, vertikalaus dviračių parkavimo įrenginys "Parkis", Lietuva

  Svarbiausios temos