21:38 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (261)
  33

  Kauno savivaldybė, siekiant išvengti dažnų eismo įvykių Kovo 11-osios gatvėje, įrengė pirmąsias išmaniąsias pėsčiųjų perėjas

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Dažnomis eismo nelaimėmis pasižyminčioje Kovo 11-osios gatvėje pritaikyta unikali technologija. Ties Taikos prospekto žiedu ir „Girstučio" kultūros centru esančiose pėsčiųjų perėjose įrengta moderni įranga, fiksuojanti einančius žmones ir apie juos perspėjanti vairuotojus, pranešė Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pėsčiųjų perėjose įrengtos specialios kameros, fiksuojančios pėsčiuosius. Kamerų siunčiamas signalas perduodamas į gatvėje ir pėsčiųjų perėją žyminčiuose kelio ženkluose įrengtas LED sistemas.

  "Prie perėjos prisiartinus žmogui, atvažiuojantis vairuotojas mato geltonai žybsinčius kelio ženklus ir kelio dangą. Toks įspėjimas — efektyvi priemonė, leisianti sumažinti nelaimių tikimybę", — teigė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

  Pasak Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Pauliaus Kero, tokios sistemos įdiegimas kur kas pigesnis nei šviesoforo pastatymas. Vienos tokios perėjos įrengimo kaina siekia apie 8 tūkstančių eurų.

  Pasak Kero, išmaniosios perėjos bus įrengtos visose pavojingose Kovo 11-osios gatvės perėjose. Ši gatvė buvo pasirinkta, kadangi joje yra nustatytos net 8 juodosios dėmės, kuriose per pastaruosius 4 metus žuvo 1 žmogus ir sužaloti net 39 žmonės.

  Transporto specialistai atliks išsamią analizę, kurios metu tirs, kaip saugiai jaučiasi pėstieji ir vairuotojai, taip pat matuos automobilių greitį atkarpoje ir greičio pokytį ties perėja, kai joje yra pėsčiųjų. Ekspertai vertins, kaip greitai vairuotojai sureaguoja į pėsčiuosius ir sustoja ties perėja.

  Jeigu įrenginiai pasiteisins, išmaniąsias perėjas ketinama rengti ir ties žiedinėmis sankryžomis, kur pėstieji yra nesaugūs, tačiau įrengti šviesoforų nėra galimybių.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (261)

  Dar šia tema

  Per savaitę keliuose 2 moterys žuvo, 73 žmonės sužeisti
  Kiekvienas yra svarbus: kelyje paliktam sužeistam šuniui suteikta pagalba
  Vietoj 11 viena įmonė bus atsakinga už Lietuvos kelių priežiūrą
  Tegai:
  eismas, pėstieji, vairuotojas, keliai, Kaunas

  Svarbiausios temos