09:47 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama paneigti klaidinančią informaciją pasirodžiusią viešoje erdvėje, primena, kad mažmeninės prekybos vietose galima prekiauti maisto papildais, medicinos prietaisais, tvarsliava, bet ne vaistais

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį į viešoje erdvėje pasirodžiusias  klaidinančias publikacijas apie tai, kad, esą, dabar degalinės pradėsiančios prekiauti "vaistinių prekėmis". Tai nėra teisingas teiginys, o veikiau klaidinanti informacija, galimai pagrįsta neteisinga rengiamo Farmacijos įstatymo pataisos projekto interpretacija.

  SAM pabrėžia, kad degalinės, kiti mažmeninės prekybos tinklai galėjo iki šiol ir gali toliau prekiauti maisto papildais, medicinos prietaisais, tvarsliava (straipsniuose spaudoje tai apibendrinama terminu "vaistinių prekės").

  Pagal galiojančią tvarką dabar yra ribojama tik mažmeninė prekyba vaistais. Vaistais galima prekiauti tik vaistinėse.

  Vaistinėse taip pat leidžiama prekiauti vaistinių prekėmis: maisto papildais, medicinos prietaisais ir kitais produktais, skirtais gyventojų sveikatos stiprinimui ir išsaugojimui,  ligų prevencijai, taip pat asmens higienai ir kūno priežiūrai skirtomis prekėmis.

  Tačiau vaistinėse negalima parduoti prekių, kurios nėra skirtos gyventojų sveikatos stiprinimui ir išsaugojimui, ligų prevencijai.

  Prekėmis, kurios nėra vaistai — pleistrai, tvarsliava, maisto papildai, vitaminai — galėjo ir dabar gali prekiauti įvairios parduotuvės, įskaitant ir degalines.

  Taip pat SAM informuoja, kad  numatoma leisti parduoti nereceptinius vaistus, įtrauktus į sveikatos apsaugos ministro nustatytą sąrašą, kitose mažmeninės prekybos vietose.

  Vyriausybė: siekiame sumažinti kompensuojamųjų vaistų kainas >>

  Šiuo metu dar derinama kokios parduotuvės galėtų prekiauti nereceptiniais vaistais.  

  Europos patirtis

  Lietuva ne vienintelė, siekianti įdiegti tokią praktiką. Yra ne viena ES šalis, kurioje leidžiama parduoti nereceptinius vaistus ne vaistinėje. ES šalys yra nusistačiusios skirtingus reikalavimus.

  Pavyzdžiui, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose yra nustatytas konkretus nereceptinių vaistų sąrašas. Tai augaliniai vaistiniai preparatai, homeopatiniai vaistiniai preparatai, nereceptiniai vaistiniai preparatai nuo kosulio, kuriuos leidžiama parduoti ne tik vaistinėse.

  Dar šia tema

  Sveikatos apsaugos ministerija atskleidė, kaip sumažins vaistų kainas
  "Valstiečiai" ryžtingai ruošiasi mažinti vaistų kainas
  Estijoje populiarių vaistų anotacijos bus ir rusų kalba
  Tegai:
  mažmeninė prekyba, maisto papildai, prekyba, vaistai, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos