23:07 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Lova, archyvinė nuotrauka

  Policija demaskavo prostitucijos tinklą

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (130)
  6320

  Asmenų grupė internete talpino skelbimus apie gerai apmokamą darbą, kuriuo susidomėdavo net kitų valstybių pilietės

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Atlikdami ikiteisminį tyrimą, Kauno policijos pareigūnai demaskavo grupę asmenų, susijusių su prostitucijos verslu, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad įvairiuose Lietuvos miestuose veikusį prostitucijos tinklą organizavo jauna moteris, gyvenanti ne Lietuvoje, veikusi per Lietuvoje gyvenančius pažįstamus patikėtinius.

  Į prostituciją buvo įtrauktos merginos ne tik iš Lietuvos. Tyrimo metu nustatytos ir merginos iš kitų valstybių, kurios teikė seksualines paslaugas (Ukrainos, Baltarusijos).

  Skelbimais apie gerai apmokamą darbą (iki 200-300 eurų per dieną) susidomėjo net ir kitų tolimųjų valstybių (ne Europos) pilietės, kadangi skelbimai apie siūlomą darbą buvo talpinami tarptautiniuose tinklapiuose ir skelbimų portaluose.

  Skelbimuose apie merginų teikiamas paslaugas kartu buvo pateikiamos ir merginų nuotraukos. Iš užsienio atvykusios merginos buvo pasitinkamos jau oro uoste, surandama paslaugų teikimo vieta, kur merginos nuvežamos iš oro uosto. Jos buvo aprūpinamos lytinėms paslaugoms teikti būtinomis priemonėmis, į nurodytus butus joms buvo siunčiami klientai, pageidaujantys seksualinių paslaugų.

  Tyrimo duomenimis, į minimą prostitucijos tinklą įtrauktos merginos galėjo teikti seksualines paslaugas iki 15 asmenų per dieną, o uždarbis siekė iki 750 eurų. Dalį uždirbtos sumos paimdavo šio verslo sumanytojai ir vykdytojai.

  Surinkus pakankamai duomenų, padedant Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių apskričių policijos įstaigoms, organizuota tarpregioninė įtariamųjų sulaikymo operacija.

  Vienas po kito įvairiuose Lietuvos miestuose sulaikyti aštuoni Lietuvos piliečiai — 4 moterys ir keturi vyrai. Įtariamųjų ratas gali dar plėstis. Taip pat nustatyta 12 jaunų moterų, kurios galimai vertėsi prostitucija.

  Visiems įtariamiesiems pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 307 straipsnio 2 dalį (prostitucijos organizavimas ir vadovavimas), skirtos įvairios kardomosios priemonės (suėmimai, dokumentų paėmimai, registracija policijos įstaigoje ir kt.).

  Temos:
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (130)

  Dar šia tema

  "Gailestingumo penktadieniais": Popiežius aplankė buvusias prostitutes
  Seks-Olimpiada: uždarbiauti į Rio važiuoja merginos iš visos Brazilijos
  Tegai:
  prostitucija, nusikaltimas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos