08:23 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  317

  Kovo 15 dieną Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas posėdžio metu nusprendė, kad Lietuvos šaulių sąjunga kuo skubiau turi surengti šaulių apmokymus, nes įstatymas dėl ginklo įsigijumo šaulio tarnybai įsigaliojo dar pernai birželį, o realiai šaulių egzaminavimas nevykdomas

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Šauliai jau ruošiasi įsigyti ir laikyti ginklus namuose, pranešė Lietuvos šaulių sąjungos spaudos tarnyba.

  Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio metu kovo 15 dieną buvo aptariamos įstatymo dėl pusiau automatinių ginklų įsigijimo ir laikymo namuose pataisos. Posėdžio metu buvo pabrėžiama, kad kol kas Lietuvos šaulių sąjungos nariai įsigyti negalėjo, kadangi nevykdomas šaulių egzaminavimas.

  Siekiant pasinaudoti pernai birželį priimtu įstatymu, kuris leidžia įsigyti ginklus šaulio tarnybai, Lietuvos šaulių sąjunga dar lapkritį parengė mokymo programą — "Ginklo šaulio tarnybai nešiojimo ir naudojimo mokymo programa (gštp-2016)".

  Lietuvos šaulių sąjungos savanorių padalinys. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Šiauliai, norintys namuose laikyti B ir C kategorijos ginklus skirtus šaulio tarnybai, privalės atidžiai susipažinti su šia programa.

  Šauliai jau įsigiję asmeninius ginklus, mokytis pagal programą galės savarankiškai ir egzaminus laikyti eksternu.

  Taip pat parengta Ginklo šaulio tarnybai naudojimo šaulio pratybose tvarkos aprašas — "Šaulio tarnybai skirtų ginklų ir šovinių naudojimo mokymų ir pratybų metu tvarkos aprašas".

  Šiuo metu baigta rengti minėtos programos metodinė ir egzaminavimo medžiaga, kurią kovo mėnesį pirmieji išeis LŠS karinio rengimo specialistai, instruktoriai.

  Sėkmingai išlaikius egzaminus šaulių rinktinių Kovinio rengimo specialistams ir instruktoriams balandžio mėnesį bus suteikta teisė vesti kursus rinktinėse.

  Tarp šaulių, karių savanorių ir ginti pasiryžusios visuomenės dalies kyla nemažai diskusijų dėl įstatymo pataisų ir jų realaus įgyvendinimo. Susiduriant su klausimais dėl pasirengimo ginklo šaulio tarnybai įsigijimo ir laikymo raginame šaulius kreiptis į savo tiesioginius vadus, rinktinių vadus ar kovinio rengimo specialistus, kurie atsakys į rūpimus klausimus.

  B, C kategorijos ginklai yra neautomatiniai civilinės apyvartos ginklai, analogiški naudojamiems medžiotojų ir sportininkų. Tik nedidelė šaulių dalis yra medžiotojai arba sportininkai, tuo tarpu kiti šauliai neturėjo teisinio pagrindo už savo lėšas įsigyti ginklą šaulio tarnybai.

  Iki šiol šauliai B ir C kategorijos ginklus galėjo įsigyti nustatyta tvarka tapę šaudymo sporto šakų sportininkais, tačiau tai neleidžia tapti ginkluotųjų pajėgų dalimi.

  Lietuvos kariuomenės šaulių ginklai
  © Sputnik /
  Lietuvos kariuomenės šaulių ginklai

  Dar šia tema

  Šaulių sąjunga atsiriboja nuo agitacinės karštligės
  Tegai:
  šauliai, ginklai, šaudymas, Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuva

  Svarbiausios temos