08:05 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Planuojama sutvarkyti viešąją erdvę aplink Pastovėlio ežerą — ten bus rekonstruoti bei naujai įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, aikštelė aktyviam poilsiui, laiptai ežero šlaite, vaikų žaidimo aikštelė

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Molėtų miesto viešosios erdvės modernizavimo ir laisvalaikio infrastruktūros sukūrimo projektui įgyvendinti Vidaus reikalų ministerija (VRM) skyrė beveik 900 tūkstančių eurų, praneša VRM spaudos tarnyba.

  Planuojama, kad įrengus aktyvaus laisvalaikio infrastruktūrą, miesto viešosios erdvės taps patrauklesnės smulkaus verslo ir paslaugų sektoriaus plėtrai.

  Šiuo metu Molėtų viešosios erdvės yra nepakankamai panaudojamos paslaugų sektoriaus ir smulkaus verslo plėtrai bei bendruomenės laisvalaikiui. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mieste mažėja gyventojų skaičius, o nedarbo lygis išlieka didesnis negu Lietuvos vidurkis.

  Molėtuose žuvusių žydų palikuoniai. Nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Александр Липовец

  Postūmiu situacijai gerėti netrukus taps erdvė, kurioje molėtiškiai ir jų svečiai galės ne tik pailsėti, pasivaikščioti ar aktyviau praleisti laiką, bet ir bus sukurtos palankios sąlygos smulkaus verslo plėtrai, naujų darbo vietų kūrimui.

  Įgyvendinus projektą bus sutvarkyta ir bendruomenės reikmėms pritaikyta teritorija dešinėje ir kairėje Pastovėlio ežero kranto pusėje, rekreacinėms reikmėms pritaikytas tiltas prie Vilniaus gatvės.

  Taip pat bus rekonstruoti bei naujai įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengta aikštelė aktyviam poilsiui su fontanų "arkada", laiptai ežero šlaite, krante ir ant vandens lengvų konstrukcijų terasa, suremontuotas Jaunimo gatvės tiltas, sutvarkytas Pavasarininkų kalnas ir jo prieigos, vaikų žaidimo aikštelė, įrengtas apšvietimas, vaizdo stebėjimo kameros, vejos ir želdiniai.

  Tikimasi, kad įrengus aktyvaus laisvalaikio infrastruktūrą, Molėtų miesto ir rajono gyventojai bei svečiai naudosis saugia ir šiuolaikinės visuomenės poreikius atitinkančia gyvenamąja aplinka, pagerės miesto estetinis vaizdas. Tokiu būdu bus sukurtos palankios sąlygos paslaugų sektoriui plėstis ir gyvenimo Molėtų mieste gerovei didėti.

  Šiam projektui finansuoti skirta bemaž 871 tūkstantis eurų, iš kurių bemaž 800 tūkstančių eurų — Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos.

  Tegai:
  vaikų žaidimo aikštelė, dviračių takai, aktyvaus laisvalaikio infrastruktūra, Pastovėlio ežeras, Molėtai

  Svarbiausios temos