14:54 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Pasaulinė burnos sveikatos diena, archyvinė nuotrauka

  Pasirūpink savo šypsena Pasaulinės burnos sveikatos dienos proga

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2022

  Jau ketvirtus metus iš eilės kovo 20 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė burnos sveikatos diena

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad kovo 20 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė burnos sveikatos diena.

  2013 metais, siekdama stiprinti  žmonių suvokimą apie burnos sveikatos svarbą, bendrą sveikatą ir gerą savijautą, FDI (World Dental Federation) iniciavo šios dienos paminėjimą visame pasaulyje.

  Kodėl būtent kovo 20-oji 

  Stomotologai tvirtina, kad sveikas suaugęs žmogus turi turėti 32 dantis ir nė vieno dantų ėduonies. Tokį teiginį galima išreikšti skaičiais 3; 2; 0, o tai yra kovo 20 dienos skaitmeninė išraiška.

  Sveikatos ministerija kviečiame visus nuolat rūpintis savo burnos sveikata ir aktyviai dalyvauti šiai dienai paminėti skirtuose renginiuose.

  Be to medikai pprimina, kad senjorai privalo turėti bent 20 natūralių dantų, kad būtų laikomi sveikais, o vaikai turi turėti 20 pieninių dantų.

  Patarimai

  Lietuvos Respublikos odontologų rūmai primena, kad geri burnos priežiūros įgūdžiai, rizikos veiksnių vengimas, reguliari burnos sveikatos patikra nuo ankstyvos vaikystės gali užtikrinti optimalią burnos sveikatą vyresniame amžiuje.

  Poliklinika. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Specialistai pabrėžia, kad dantis būtina valyti du kartus per dieną ne trumpiau nei dvi minutes; padėti savo vaikams išvalyti dantis iki jiems sueis bent jau aštuoni metai.

  Būtina savo pavyzdžiu demonstruoti šeimoje dantų valymo svarbą.

  Rekomenduojama vengti tabako, alkoholio ir nesveiko maisto. Daug cukrų turinčio maisto vartojimas padidina riziką susirgti ne tik dantų ėduonimi, bet ir nutukimu, diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis ar net vėžiu.

  Burnos sveikata suteikia galimybę kalbėti, šypsotis, kvepėti, ragauti, kramtyti, nuryti, gyventi be skausmo, diskomforto ar ligų. Ir visai nesvarbu, kokio jūs amžiaus — 5, 25, 65 ar 85 metų — burnos sveikata yra gyvybiškai svarbi jūsų bendrai sveikatai ir gerai savijautai.

  Dar šia tema

  Visą vasarį nemokamai atliekami prevenciniai patikrinimai dėl burnos vėžio
  Pasirūpink savo sveikata — atlik nemokamą ŽIV ir hepatito testą
  Mylėkit vyrus — su "City Bee" galima nemokamai pasitikrinti sveikatą
  Tegai:
  odontologija, dantys, burna, sveikata, Pasaulinė burnos sveikatos diena, Lietuva

  Svarbiausios temos