07:19 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Spūstis kelyje, archyvinė nuotrauka

  Penktadalis didmiesčių vairuotojų spūstyse praleidžia ilgiau nei valandą

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3701

  Išsirinkti greitesnius maršrutus, kad išvengtų spūsčių, ir tokiu būdu sutaupyti savo laiką vairuotojams padės nauja programėlė, veikianti visuose išmaniuosiuose įrengininiuose

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Šių metų vasarį atliktas tyrimas parodė, kad kas penktas Lietuvos didmiesčių vairuotojas spūstyse praleidžia ilgiau nei valandą per savaitę, praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Tuo pačiu metu trys iš penkių vairuotojų, patenkančių į transporto spūstis, mano, jog jose praleistų mažiau laiko, jei iš anksto žinotų apie kliūtis.

  "Bitė Lietuva" rinkodaros vadovas Arūnas Mickevičius pažymi, kad kasdien spūstyse praleistos papildomos minutės per savaitę pavirsta valanda, o per metus susidaro dešimtys valandų, kurias galima praleisti kur kas prasmingiau, pavyzdžiui, su šeima, sportuojant ar mokantis naujų dalykų.

  "Išmaniosios technologijos leidžia palengvinti mūsų kasdienybę ir džiaugiamės galėdami prisidėti prie situacijos Lietuvos keliuose gerinimo. Naudojantis išmaniais sprendimais, tokiais kaip "Waze", apie spūsčių vietas ir dydį galime sužinoti dar prieš kelionę, o rinkdamiesi greitesnius maršrutus taupyti savo brangų laiką", — sako Mickevičius.   

  Galima pasirinkti greitesnį kelią  

  Prieš dvi savaites "Bitė" kartu su didžiausių miestų savivaldybėmis ir automobilių kelių direkcija pristatė išmanųjį "Waze" sprendimą. Sutelktinių duomenų principu veikianti išmanioji navigacija realiu laiku rodo situaciją keliuose.

  Vairuotojai patys praneša apie eismo sąlygas: kur pastebėjo spūstį, eismo įvykį, rūką ar plikledį, duobes ir kitas kliūtis. Programėlei apdorojus šią informaciją ir įvertinus kokiu greičiu vyksta transporto judėjimas, vairuotojui pasiūlomas greičiausias maršrutas.

  Pati "Waze" yra nemokama ir veikia visuose išmaniuosiuose įrengininiuose.

  Trys ketvirtadaliai vairuotojų Lietuvoje su spūstimis susiduria nuolat

  Kaip parodė reprezentatyvi gyventojų apklausa, trims iš keturių vairuotojų spūsčių problema yra aktuali, nes tik 23% Lietuvos vairuotojų nurodė beveik neužtrunkantys spūstyse.

   Ilgesnes kaip valandos spūstis per savaitę patiria 20% didmiesčių vairuotojų. Mažesniuose miestuose spūstys trumpesnės — trys iš penkių vairuotojų jose per savaitę praleidžia iki 30 minučių, o kaimuose gyvenantys vairuotojai teigė, kad jų keliones spūstys prailgina apie 15 minučių per savaitę.

  Dauguma (60%) vairuotojų, kurie patenka į transporto spūstis, mano, kad jose jie praleistų mažiau laiko, jei iš anksto apie jas žinotų: 35% manymu šis laikas sutrumpėtų 5-10 minučių, ketvirtadalio teigimu — daugiau nei 10 minučių.

  Taupyti laiką kelionėse aktualu šimtams tūkstančių vairuotojų  

  Įmonės "Susisiekimo paslaugos" paskaičiavimu, vien į Vilniaus gatves kasdien išvažiuoja apie 260 tūkstančių transporto priemonių, ir dar apie 40 tūkstančių atvažiuoja iš kitų miestų.

  Kauno savivaldybės įvertinimu, šiame mieste kasdien eisme dalyvauja apie 150 tūkstančių transporto priemonių.

  "Waze" skaičiavimu, kasdien kiekvienam vairuotojui išmanioji navigacija kelionėse padeda sutaupyti vidutiniškai penkias minutes. Tęsdama ilgametę tradiciją pirmiausia leisti vartotojams išbandyti išmanųjį sprendimą, nesirūpinant sunaudotais megabaitais, "Bitė" visiems klientams iki šių metų rugsėjo pirmosios leis naudotis "Waze" neskaičiuojant interneto duomenų.

  Dar šia tema

  Vilnius naikina žiemos pasekmes keliuose
  Vairuotojau, būk atsargus pėsčiųjų perėjose
  Jei trūksta adrenalino: šalia Kauno veikia žiedinių lenktynių trasa
  Tegai:
  didmiestis, spūstis, vairuotojai, Lietuva

  Svarbiausios temos