00:24 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Klaipėdoje aptiktas negyvas paukštis, užsikrėtęs paukščių gripo virusu H5N8

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Šeštadienį, kovo 18 dieną, Klaipėdos mieste rastai gulbės gaišenai buvo nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas H5N8, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Apie negyvą gulbę nebylę VMVT gavo informaciją telefonu ir gaišena buvo pristatyta į laboratoriją ištirti, kur ir buvo nustatytas paukščių gripo virusas.

  Tai jau ketvirtas šios ligos atvejis Lietuvoje. Pirmi trys buvo nustatyti taip pat gulbėms Kaune. Specialistų manymu, visi šie atvejai susiję su vis dar tebevykstančia laukinių vandens paukščių migracija.

  VMVT primena, kad paukščių laikytojai privalo išlikti budrūs ir visą kovo mėnesį laikytis biologinio saugumo reikalavimų — laikyti naminius paukščius uždarose patalpose, neišleisti jų į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai neturėtų tiesioginio kontakto su laukiniais.

  Paukščių laikytojai privalo nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių paukščiams girdyti, pašarus laikyti taip, kad jie būtų apsaugoti nuo laukinių paukščių ar kitų gyvūnų, o apie pastebėtą naminių paukščių negalavimą ar gaišimą nedelsiant informuoti VMVT teritorinius padalinius, kurių kontroliuojamose teritorijose laikomi šie paukščiai.

  Apie pastebėtas laukinių vandens paukščių gaišenas būtina pranešti teritoriniam VMVT padaliniui arba visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40403.

  Dar šia tema

  Paukščių gripas kelia pavojų baltųjų gandrų lizdams
  Kaune aptiktos dar keturios nuo paukščio gripo žuvusios gulbės
  Su pavasariu gali ateiti ir paukščių gripas
  Tegai:
  H5N8 virusas, paukščių gripas, Klaipėda

  Svarbiausios temos