02:11 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Šernų, užsikrėtusių afrikiniu kiaulių maru, gaišenos buvo aptiktos Anykščių ir Panevėžio rajonų miškuose

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Praėjusią savaitę (kovo 13 — 18 dienomis) afrikinis kiaulių maras (kiaulių maras) patvirtintas 21 nugaišusiam šernui, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  20 šernų gaišenų rasta Traupio, Troškūnų ir Kavarsko (Anykščių rajonas) ir viena — Miežiškių (Panevėžio rajonas) seniūnijų miškuose.

  "Tikimės, kad aktyviai bendradarbiaujant su medžiotojais, dalijantis patirtimi, bus galima sėkmingai vykdyti AKM prevencijos priemones, taikyti stebėsenos bei kontrolės priemones ir kryptingai reguliuojant šernų populiaciją, kiek įmanoma išvengti greito ligos plitimo mūsų šalyje", — komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

  Siekiant efektyvesnio AKM situacijos valdymo šernų populiacijoje, Europos Komisija (EK) kartu su Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija ir Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo vienos dienos mokymus, kuriuose EK ekspertai pateikė naujausią informaciją apie šernų populiacijos valdymą, stebėseną ir kontrolę.

  Dar šia tema

  "Rosselchoznadzor": tvora Lietuvos pasienyje sustabdys užsikrėtusius šernus
  Nuo afrikinio kiaulių maro nugaišo dar 16 laukinių šernų
  Biržų rajone užfiksuotas pirmasis kiaulių maro atvejis namų ūkyje
  Afrikinis kiaulių maras plinta: užregistruoti 18 užsikrėtusių šernų
  Tegai:
  šernas, afrikinis kiaulių maras (AKM), Lietuva

  Svarbiausios temos