04:26 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (80)
  53

  Nors emocinė pagalba darosi lengviau pasiekiama, Lietuvoje ir toliau išlieka didžiausias patyčių mastas tarp 42 šalių

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė su "Vaikų linijos" darbuotojais ir savanoriais aptarė vaikų ir jaunimo emocinės būklės situaciją šalyje bei efektyviausias priemones sprendžiant smurto, patyčių ir žeminančio elgesio problemą, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  Šiuo metu skubią ir anoniminę emocinė pagalbą užtikrina daugiausia nevyriausybines organizacijos. Šalyje veikiančios kelios pagalbos linijos — vienas populiariausių ir efektyviausių pagalbos būdų.

  Vien "Vaikų linija" kas mėnesį sulaukia apie 50 tūkstančių skambučių ir atsiliepti geba į kas ketvirtą. Dar prieš kelerius metus pagalbos sulaukti čia galėdavo tik kas 25-as emocinę krizę patyręs vaikas ar jaunuolis. Šiuo metu organizacijoje dirba 200 savanorių, tačiau jų dar trūksta tam, kad linijos veikla galėtų toliau sėkmingai plėstis.

  Nors emocinė pagalba darosi lengviau pasiekiama, tačiau vien pagalbos linijos situacijos neišspręs. Būtina užtikrinti ilgalaikę psichologinę pagalbą ir patyrusiems smurtą, ir smurtaujantiems žmonėms. Kol kas nemokamos psichologo konsultacijos vis dar prabanga.

  Stabdant smurtą ir patyčias ypač svarbus ir visos visuomenės įsitraukimas. Pasak šalies vadovės, žeminimo kultūra plačiai išsikerojusi ne tik mokyklose, šeimose, bet ir įstaigose, viešojoje erdvėje, net Seime.

  "Nebūkite abejingi ir reaguokite į bet kokias smurto apraiškas. Tik tada, kai nebijosime pasmerkti žeminančio elgesio ar suteikti pagalbą nukentėjusiam nuo patyčių, galėsime pažaboti dabar siaučiančią smurto epidemiją", — teigiama pranešime.

  Lietuvoje ir toliau išlieka didžiausias patyčių mastas tarp 42 šalių, nemažėja iš gyvenimo pasitraukusių mokinių skaičius, o emocinė ir psichologinė pagalba dar nėra lengvai prieinama visiems.

  Jau aštuntą kartą rengiama "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ" siekia sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, paskatinti keistis patyčių prevencijos patirtimi ir ieškoti efektyvių būdų, kaip stabdyti patyčių paplitimą tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų. Su renginių programa galite susipažinti čia >>

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (80)

  Dar šia tema

  Psichologai griauna mitus, kad be fizinių bausmių neįmanoma apsieiti
  Dešimtys tūkstančių žmonių reikalauja uždrausti smurtą prieš vaikus
  Prezidentė pritarė — mokyklos privalo apsaugoti vaikus nuo smurto
  Mokyklos privalės apsaugoti vaikus nuo patyčių ir smurto
  Tegai:
  patyčios, smurtas prieš vaikus, smurtas šeimoje, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos