06:42 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Projekto "Tapybos maršrutizatoriai" tikslas — parodyti, kad tapyba gali egzistuoti įvairiausiais pavidalais ir supažindinti vilniečius ir miesto svečius su ryškiausiais miesto šiuolaikinės tapybos jaunaisiais kūrėjais, jų darbais ir idėjomis

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Nuo kovo 21 dienos po Vilniaus gatves kelis mėnesius važiuos penki troleibusai, apipavidalinti žinomų ir aktyviai kuriančių naujosios kartos tapytojų darbų atvaizdais, praneša Vilniaus savivaldybė. 

  Tai meno laboratorija "ŠČ/ShCh" Vilniaus miesto kraštovaizdyje pristato projektą "Tapybos maršrutizatoriai".

  Projekto dalyviai — jauni tapytojai Linas Jusionis, Adomas Danusevičius, Andrius Zakarauskas, Darius Jaruševičius ir Ina Šilina (Polyrabbit.Duplicate), Indrė Ercmonaitė, Simonas Kuliešis, Jolanta Kyzikaitė. Šių tapytojų pavardės meno lauke jau gerai žinomos.

  Dauguma autorių pastarąjį dešimtmetį pabaigė studijas Vilniaus dailės akademijoje arba tebestudijuoja. Jaunųjų autorių darbus galėjome išvysti jų personalinėse parodose ir meno projektuose: meno mugėje "ArtVilnius", Vilniaus Tapybos Trienalėje ir "Jaunojo Tapytojo Prizo" konkurse.

  Minėtų tapytojų darbai įtraukti į Lietuvos ir užsienio meno kolekcijas, dalies menininkų kūrinius išvysime ir buvusio Lietuvos kino teatro vietoje statomame Modernaus Meno Centre.

  Vienas esminių "Tapybos Maršrutizatorių" tikslų — supažindinti vilniečius ir į Vilnių atvykstančius svečius su ryškiausiais miesto šiuolaikinės tapybos jaunaisiais kūrėjais, jų darbais ir idėjomis. 

  Projektu siekiama parodyti, kad tapyba šiais laikais gali egzistuoti įvairiausiais pavidalais, kad ją irgi veikia naujosios technologijos ir ji nebūtinai turi būti paveikslas, aliejiniais dažais nutapytas ant drobės, įrėmintas ir pakabintas ant sienos, bet gali keistis reaguodama į istorines realijas.

  Mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius pažymi, kad Vilnius — atviras idėjoms, todėl ši jaunųjų tapytojų iniciatyva išties džiugina ne tik išmone ir kūrybingumu, bet ir menininkų siekiu plačiau supažindinti vilniečius ir miesto svečius su šiuolaikiniu menu, parodyti, kad menas gali peržengti tradicinę eksponavimo ribą ir erdvę, būti dinamiškas, žengti kartu su laiku ir naujausiomis technologijomis bei savotiškai atlikti švietimo funkciją.

  "Tai kur kas daugiau nei meno integravimas į miesto erdves, tai — inovatyvus dialogas tarp kartų, kurio dėka kasdienės kelionės viešuoju transportu mieste bus smagesnės ir įdomesnės",- džiaugiasi jaunųjų menininkų iniciatyva Kvedaravičius.  

  Projekte pristatoma jaunoji tapytojų karta ypatinga tuo, jog ji formavosi veikiama skaitmeninių medijų, o patys multimedijų ekranai padarė ženklią įtaką šiuolaikinės visuomenės santykiui su atvaizdais. Troleibusas veikia tarsi socialinio tinklo siena, ant kurios įkūnijama šiuolaikinė tapyba apjungia pačias įvairiausias miestiečių ir svečių grupes.

  Menininkai siūlo pamąstyti, kas atsitinka, kai tapyba išeina iš parodų salės ir keliauja po miestą, sukurdama įvykį vilniečių kasdienybėje, nustebindama miesto svečius, pademonstruodama jiems mūsų miesto gyvybingumą, reflektyvų bei autoironišką santykį su dabartimi.

  "Tapybos maršrutizatoriai" po Vilnių maršrutuos tris mėnesius.

  Meno laboratorija "ŠČ/SHCH" — šiuolaikinio meno procesų galerija ieškanti naujų kultūros aktualizavimo formų. Galerija nepririšta prie konkrečios lokacijos ar laiko, gali būti meno erdve ir įvykiu, situacija atsirandančia ir "ŠiČia", ir "ŠiČia".

  Dar šia tema

  Nori nusimanyti apie meną — atsisiųsk naują programėlę
  Vilnius pasiners į "Street Art"
  Tegai:
  šiuolaikinė tapyba, troleibusai, Tapybos maršrutizatoriai, Vilnius

  Svarbiausios temos