12:06 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  282

  Trečiadienį Vilniaus taryba priėmė sprendimą išnuomoti VŠĮ "Vilniaus SOS vaikų kaimas" savivaldybei priklausantį pastatą, kuriame jau balandį pradės veikti pirmasis intensyvios terapijos centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Trečiadienį, kovo 22 dieną, Vilniaus taryba pritarė ne konkurso būdu už 1 euro metinį mokestį VšĮ "Vilniaus SOS vaikų kaimas" išnuomoti savivaldybei priklausantį pastatą Svajonių gatvėje, sostinės praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Čia ir įsikurs pirmasis intensyvios terapijos (korekcijos) centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams.

  Центр интенсивной терапии эмоциональных и поведенческих расстройств у детей
  Intensyvios terapijos centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams

  Centre bus teikiamos kvalifikuotos psichiatrų, psichologų, specialiųjų pedagogų ir kitų reikalingų specialistų paslaugos. Šio naujo centro tikslas — grąžinti vaiką į jo natūralią socialinę aplinką. Vaikai bus reabilituojami per patirtį, o ne medikamentais, kurie tik slopina emocijas, bet nemoko jų valdyti.

  Vilniuje iki šiol dar nebuvo specializuoto centro emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams, kuris kurtų saugią aplinką bei padėtų spręsti iškylančias problemas. Centre vienu metu galės būti teikiamos paslaugos šešiems vaikams nuo 6 iki 12 metų. Kiekvienam vaikui bus taikomi skirtingi metodai atsižvelgiant į jo patirtis.

  Centro steigėjai — organizacija "Vilniaus SOS vaikų kaimas" — stažavosi Miuncheno universitetinės ligoninės Pediatriniame intensyvios psichoterapinės pagalbos ankstyvųjų prieraišumo sutrikimų turintiems ar traumų patyrusiems vaikams padalinyje.

  Centras bus steigiamas remiantis pažangia Vokietijos ir Norvegijos socialinių partnerių patirtimi sprendžiant emocijų ir elgesio sutrikimų turinčių vaikų problemas. 

  Reabilitacijos centro paslaugoms savivaldybė skirs 112,4 tūkstančių eurų iš Vilniaus biudžeto.

  Pastatas ne konkurso būdu už 1 Eur per metus bus nuomojamas penkeriems metams.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Seimas: vaikų apklausose privalės dalyvauti psichologas
  Lietuvos medikai: kasdien virš 200 vaikų patiria traumas
  Duris atvėrė pirmasis Obelių vaikų globos namų bendruomeninis namas
  Tegai:
  terapijos centras, emocijų sutrikimai, pagalba, vaikai, Vilnius

  Svarbiausios temos