09:19 2019 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB75.4433
  Elektromobilis, archyvinė nuotrauka

  Vilnius ketina leisti nemokamai parkuoti elektromobilius

  © Sputnik / Евгений Биятов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  72 0 0

  Sostinės savivaldybė svarsto leisti EV raidėmis žymėtus elektromobilius parkuoti nemokamai

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Vilniaus tarybos posėdžio metu trečiadienį buvo pasiūlyta nauja elektromobilio metinio stovėjimo rinkliava, pagal kurią ketinama leisti elektromobilius su specialiais EV raidėmis pažymėtais valstybiniais numeriais statyti mieste nemokamai, pranešė Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Manoma, kad taip sumažėtų leidimų išdavimo ir administravimo našta ir būtų skatinama elektromobilių plėtra mieste.

  Specialius elektromobiliams skirtus valstybinius numerius su raidėmis "EV" "Regitra" išduoda nuo praėjusių metų liepos, įsigaliojus Susisiekimo ministerijos elektromobiliams nustatytų taisyklių pakeitimams.

  Специальный номер для электрокара
  Specialus elektromobilių numeriai

  Elektromobilius žymėtus EV raidėmis sostinėje nemokamai galėtų parkuoti ne tik vilniečiai, bet ir miesto svečiai, taip pat palengvėtų A eismo juostų kontrolė, nes EV raidėmis pažymėtus elektromobilius lengva pastebėti iš tolo, nebereikia stabdyti tikrinti.

  Įprastais numeriais pažymėtų elektromobilių metinio stovėjimo rinkliava liktų 40 eurų. Nuo kovo 1-osios ši rinkliava augo, paskaičiavus, kad daugėjant elektromobilių, leidimų išdavimo ir aptarnavimo paslaugos savikaina yra kelis kartus didesnė už patį metinį leidimą, kuris iki šių metų kainuodavo 4,3 euro.

  Peržiūrint elektromobilio metinės rinkliavos dydį, norima paskatinti miesto gyventojus savo kelionėms rinktis ekologišką transporto priemonę — elektromobilius.

  Sostinės savivaldybė, skatindama elektromobilių plėtrą mieste, plečia elektromobilių infrastruktūrą — Planuojama, kad jau šių metų rudenį sostinėje bus įrengtos mažiausiai 5 greito įkrovimo stotelės, kuriose elektromobilį nemokamai įkrauti bus galima vos per 25 minutes.

  Šiuo metu sostinėje veikia trys viešos elektromobilių įkrovimo stotelės — Lelevelio gatvė 6 ir du elektromobilius vienu metu kraunančios stotelės požeminėse Gedimino prospekto ir Tilto gatvės automobilių stovėjimo aikštelėse.

  2017 metų sausio duomenimis, Vilniaus miesto gatvėmis važinėjo 232 elektromobiliai.

  Dar šia tema

  Volkswagen elektromobilių gamykla be darbo paliks 10 tūkst darbuotojų
  Pasaulyje plečiasi elektromobilių gamyba
  Tegai:
  nemokamas parkavimas, rinkliava, elektromobilis, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos