20:47 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Įgyvendinant projektą "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ", Lietuvos krepšinio klubo žaidėjai ir treneriai suvaidino edukaciniuose filmukuose, kurie ragina sustabdyti patyčias sporte

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Šiemet jau aštuntą kartą vykstanti nacionalinė iniciatyva "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ", kurią organizuoja "Vaikų linija", su krepšininkų pagalba atkreipia dėmesį į patyčias, vykstančias sporto mokyklose ir treniruotėse.

  Oficialiame "Vaikų linijos" tinklalapyje pristatyti trys edukaciniai filmukai, kuriuose pasirodo Lietuvos krepšinio klubų Prienų-Birštono "Vytautas", Panevėžio "Lietkabelis" ir Utenos "Juventus" komandos nariai. Ironiškai vaizduodami patyčių tarp paauglių situacijas, sportininkai siekia paskatinti jaunuosius žaidėjus vengti patyčių ir stiprinti draugišką komandinę dvasią.

  "Tikri sportininkai gerbia savo komandos draugus, juos palaiko ir siekia pergalės vieningi kaip kumštis" — tokią žinią vaikams ir paaugliams perduoda profesionalūs Lietuvos krepšininkai, kviečiantys stabdyti patyčias sporte.

  "Patyčios yra rimta problema, kurią reikia spręsti. Tarp suaugusiųjų sportininkų tokių dalykų kaip patyčios komandoje nėra, tačiau vaikai yra žiaurūs. Būtina apie tai kalbėti ir stabdyti patyčias", — pabrėžia Panevėžio "Lietkabelio" puolėjas Žygimantas Skučas.

  Filmuke jis suvaidino komandos draugų patyčias patiriantį Andrių, kuriam į pagalbą ateina herojumi Mindaugu tapęs Kšištofas Lavrinovičius.

  Stabdant patyčias tarp vaikų, labai svarbus suaugusiųjų vaidmuo — edukaciniame filmuke pastebintį patyčias ir tinkamai reaguojantį trenerį įkūnija Utenos "Juventus" treneris Antanas Sireika.

  "Man niekada nepatiko patyčios. Kažkas kažką pasako lyg juokais, o tai žemina žmogaus orumą. Patyčios yra žema — aš jų netoleruoju, — pabrėžia patyręs treneris. — Mes mokome gero, gražaus ir garbingo žaidimo. Pagarbą kitiems — taip pat ir varžovams — reikia skatinti nuo vaikystės. Todėl džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie "Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ", ši iniciatyva man labai prie širdies."

  Kovo 20 dieną Lietuvoje prasidėjo "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ". Patyčių prevencijos renginius iki pat kovo 26 dienos organizuos daugiau nei tūkstantis mokyklų, kelios dešimtys šią idėją palaikančių organizacijų.

  Išsamią informaciją apie "Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ — 2017" rasite čia.

  Dar šia tema

  Kiekvienas turi pradėti nuo savęs: sustabdyk patyčias
  "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ": išsakyk ir parodyk nepritarimą patyčioms
  Mokyklos privalės apsaugoti vaikus nuo patyčių ir smurto
  Tegai:
  patyčios, krepšinis, sportas, Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ, Lietuvos krepšinio lyga, Lietuva

  Svarbiausios temos