14:33 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad šalies prokuratūra ir Valstybės saugumo departamentas atlieka ikiteisminius tyrimus dėl lietuvių dalyvavimo Rytų Ukrainos konflikte

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Lietuvos policija, prokuratūra ir Valstybės saugumo departamentas pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl lietuvių veiklos, dalyvaujant Rytų Ukrainos karo konflikte, praneša vietos žiniasklaida.

  "Generalinės prokuratūros duomeninimis, šiuo metu atliekami du ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 249-1 straipsnį (teroristinių organizacijų ir grupių kūrimas). Vilniaus policija iki šiol ieško nuo bausmės besislapstančio Sergejaus Šmakovo, 1978 metų gimimo", — rašo žinių portalas.

  Buvo gauta žinių, kad pasislėpęs nuo Lietuvos teisėsaugos Šmakovas pabėgo į Rytų Ukrainą ir ten prisijungė prie Donecko ir Lugansko liaudės respublikų sukilėlių. Lietuvoje vyras buvo kelis kartus nuteistas už įstatymo pažeidimus.

  2015-ųjų rudenį Vilniaus policija pradėjo Šmakovo paiešką.

  Be to į departamento akiratį pateko Ukrainos pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje Eduardas Akopovas, kuris buvo departuotas iš Lietuvos. Valstybės saugumo departamentas kol kas neatskleidžia tyrimo smulkmenų.

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš Lugansko ir Donecko liaudies respublikas, kurios po 2014 metų vasario mėnesio įvykių Ukrainoje paskelbė savo nepriklausomybę. Jungtinių Tautų Organizacijos duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 10 tūkstančių žmonių.

  Tegai:
  karinis konfliktas, Luhanskas, Doneckas, Donbasas

  Svarbiausios temos