18:19 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Lietuvio, įtariamo internetiniu sukčiavimu 100 mln eurų, advokatai apskundė jo sulaikymą ir ekstradicijos galimybę

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Lietuvos piliečio Evaldo Rimašausko, kuris Jungtinėse Amerikos Valstijose įtariamas internetiniu sukčiavimu šimto milijonų dolerių sumai, advokatai apskundė jo sulaikymą Lietuvoje ir teigia, kad nėra pagrindo ekstradicijai į JAV, praneša RIA Novosti.

  Kaip teigiama JAV prokurorų kaltinamose išvadose, Rimašauskas įsibrovė į elektroninį paštą ir privertė dvi internetines bendroves Amerikoje pervesti į jo sąskaitą daugiau nei 100 milijonų dolerių.

  Jų duomenimis, įtariamasis Lietuvoje įregistravo kompiuterinę įmonę pavadinimu, priklausančiu gerai žinomai kompanijai iš Azijos. Po to Rimašauskas išsiuntė dviems įmonėms-aukoms laiškus reikalaudamas pervesti pinigus, kuriuos jos turėjo sumokėti tikrai Azijos įmonei. Įmonės įvykdė jo reikalavimą.

  Rimašauskas buvo sulaikytas Lietuvoje, šiuo metu jis laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime Vilniuje apklausai.

  Anksčiau Lietuvos generalinė prokuratūra pranešė, kad vadovaujantis tarptautine sutartimi su JAV, sulaikius įtariamąjį per du mėnesius turėtų būti pateiktas oficialus dokumentų paketas dėl šio asmens ekstradicijos. Gavus šiuos dokumentus bus spendžiama, ar yra pagrindas kreiptis į teismą prašant patenkinti užsienio valstybės prašymą dėl asmens išdavimo tolesniam baudžiamajam persekiojimui šioje šalyje.

  Ekstradicijos atveju, kaltinamajam gresia iki 20 metų kalėjimo pagal straipsnius "Sukčiavimas" ir "Pinigų plovimas".

  Kurios būtent JAV kompanijos patyrė žalą, neatskleidžiama. JAV prokurorų teigimu, Ramašauskas dar klastojo sąskaitas, laiškus ir dokumentus, susijusius su sutartimis.

  Anot Lietuvos advokatų, įtariamasis nepripažįsta savo kaltės, o amerikiečiai, paprašę asmens ekstradicijos, savo kaltinamajame akte nepateikė konkrečios informacijos apie galimą nusikaltimą, be to, bendrovės, nurodytos kaltinamajame akte, yra paslėptos.

  "Sieksime, kad Lietuva užtikrintų teisiškai nepriekaištingą šio ekstradicijos klausimo nagrinėjimą <…>. Įtariamojo gynyba nemato pagrindo jo ekstradicijai į JAV, kurios atstovai mūsų šalies institucijoms ir pačiam kaltinamajam nėra pateikę jokių konkrečių faktinių duomenų apie tai, kokie nusikaltimai yra inkriminuojami. JAV pareigūnų pareikšti kaltinimai abstraktūs, o negalėjimas gintis pažeidžia kaltinamojo teises į gynybą", — sakoma penktadienį išplatintame advokato Lino Kuprusevičiaus pranešime spaudai.

  Rimašausko advokatai reikalaus, kad JAV Lietuvai perduotų visas turimas tyrimo medžiagas su prašymu perimti lietuvio baudžiamąjį persekiojimą.

  Dar šia tema

  Programišiai pasipelnė įsibrovę į teisės paslaugų firmų kompiuterius
  JAV žvalgyba: Rusijos kibernetinis kišimasis kelia "didelę grėsmę"
  Lietuvoje prasideda pirmosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos
  Tegai:
  ekstradicija, internetinis sukčiavimas, lietuvis, Evaldas Rimašauskas, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos