19:36 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  203

  Vilniaus centre bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios fiksuos ir atpažins eismo dalyvius

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Nuo balandžio mėnesio Vilniaus miesto centre bus stebimi dviračių srautai, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Dviračių eismas bus stebimas Gedimino prospekto — Šventaragio gatvės — Vrublevskio gatvės sankryžoje.

  Tikimasi, kad turint tikslesnius duomenis, bus galima ne tik tiksliau prognozuoti eismo dalyvių srautus, bet ir užtikrinti visų jų saugumą.

  Камеры слежения на улицах Вильнюса
  Vaizdo stebėjimo kameros Vilniaus gatvėse

  "Kas trečias dviratininkas Vilniuje dviračiu keliauja kasdien, o šylantis oras vis daugiau vilniečių ragina į miestą išriedėti dvirate transporto priemone. Todėl labai svarbu, kad ne tik dviračių takai būtų geros kokybės, bet ir eismas sostinėje būtų saugus visiems jo dalyviams — nuo pėsčiojo iki dviratininko", — pažymėjo Vilniaus savivaldos administracijoje.

  Anot įmonės "Susisiekimo paslaugos" direktorės Modestos Gusarovienės, pilotinis dviračių srautų projektas prasidės nuo balandžio ir truks apie kelis mėnesius.

  "Šviesoforais reguliuojama sankryža prie Katedros pasirinkta neatsitiktinai — centrinė Vilniaus dalis į save sutraukia didžiulius eismo dalyvių srautus, ir čia jie visi susilieja. Mūsų tikslas yra išbandyti naują vaizdo stebėjimo sistemą, kuri skirta skirtingų eismo dalyvių grupių fiksavimui, atpažinimui ir skaičiavimui", — pasakė Gusarovienė.

  "Susisiekimo paslaugos" direktorės teigimu, iš projekto tikimasi, kad įranga galės atskirti ir apskaičiuoti įvairių rūšių transporto (automobilių, maršrutinio transporto, aptarnaujančio krovininio transporto), dviračių bei pėsčiųjų srautus, ir duomenų pagrindu bus galima užtikrinti didesnį eismo dalyvių saugumą.

  Bandomoji vaizdo stebėjimo įranga įrengta kovo 20-21 dienomis, dabar vykdomos šios stebėjimo sistemos programavimo, konfigūravimo ir derinimo darbai. Pats projektas startuos balandžio 1 dieną.

  Vilniuje iki 2018 metų planuojama pradėti tiesti apie 50 kilometrų naujų dviračių takų. Apie pusė jų finansuojami ES lėšomis.

  Dar šia tema

  Daugiau nei dešimt vaizdo kamerų stebės pažeidimus Gedimino prospekte
  Virš 100 kamerų stebės vilniečius ir miesto svečius
  Mėgstantys pažeisti kelių eismo taisykles turi būti atidūs
  Tegai:
  transporto srautas, vaizdo stebėjimo kameros, Vilnius

  Svarbiausios temos