03:34 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Parkavimas, archyvinė nuotrauka

  Naujos pataisos: neįgaliųjų vietose galės parkuotis nėščiosios

  © Sputnik/ Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  116 0 0

  Šią savaitę Seimas pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms, pagal kurias neįgaliųjų vietose galės parkuoti socialiai jautrūs asmenys

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Seimo posėdyje ketvirtadienį, kovo 23 dieną, buvo svarstomas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 26 straipsnio pataisos, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Bendru sutarimu projektui, pagal kurį planuojama išplėsti sąrašą asmenų, galinčių statyti automobilį neįgaliųjų ženklu pažymėtose vietose, buvo pritarta.

  Pataisos siūlo sudaryti teisinius pagrindus Vyriausybei nustatyti atvejus, kuriais tam tikrų kelio ženklų ar ženklinimo reikalavimai būtų neprivalomi ne tik neįgaliesiems, bet ir kitiems socialiai ar fiziškai sunkesnėje situacijoje esantiems asmenims: nėščioms moterims, asmenims vieniems auginantiems vaikus (vaiką) iki 3 metų, taip pat dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingiems asmenims.

  Šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta, kad "Kelių eismo taisyklės (KET) nustato atvejus, kuriais tam tikrų kelio ženklų ar ženklinimo reikalavimai neprivalomi skiriamuoju ženklu "Neįgalusis" arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtų transporto priemonių vairuotojams".

  Kitiems asmenims tokie atvejai nenustatyti.

  Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, projektą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti gegužės 23 dieną.

  Dar šia tema

  Vilniaus uždavinys — neįgaliųjų integracija į visuomenę
  Draugystė veža: dalyvauk konkurse ir palaikyk "Fusedmarc" Kijeve
  Tegai:
  automobilių stovėjimo tvarka, automobilių parkavimas, neįgalieji, parkavimas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos