14:02 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio teigimu, "Sodra" geriau susidoros su Vaikų išlaikymo fondo funkcijomis

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nuo kitų metų panaikinti Vaikų išlaikymo fondą, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Sodra, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Ministro Lino Kukuraičio teigimu, fondo funkcijas — išieškoti alimentus iš jų nemokančių tėvų — geriau atliktų socialinio draudimo fondas "Sodra".

  "Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia Vyriausybei įstatymų pakeitimo projektus dėl Vaikų išlaikymo fondo funkcijų perdavimo "Sodrai". Surinkti duomenys ir skaičiavimai rodo, kad taip būtų efektyviau ir mažiau kainuotų tokia veikla", — sakė ministras.

  Pasak Kukuraičio, privalomojo sveikatos draudimo surinkimo perdavimas "Sodrai" parodė, kad ši įstaiga sugeba tai daryti efektyviau nei kitos valstybės institucijos.

  Todėl Vaikų išlaikymo fondo administraciją siūloma naikinti.

  Anot socialinės apsaugos ir darbo ministro, šis sprendimas nėra susijęs su šiuo metu viešumon iškilusiomis problemomis Vaikų išlaikymo fonde, kai dvi skyrių vedėjos pranešė apie galimą valstybės lėšų švaistymą ir buvo apskųstos Specialiųjų tyrimų tarnybai, Valstybinei duomenų apsaugos tarnybai.

  Dar šia tema

  Jau kovą senjorai sulauks pensijų kompensacijų
  Patikrinti savo skolą valstybei galima "Sodros" tinklalapyje
  Kas dešimtas Lietuvos gyventojas skolingas už sveikatos draudimą
  Tegai:
  Vaikų išlaikymo fondas, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Linas Kukuraitis

  Svarbiausios temos