04:08 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (249)
  138

  Kauno medikų bendruomenė ir savivaldybė atliko miesto poliklinikų analizę ir nusprendė atlikti reorganizaciją — penkias poliklinikas sujungti į vieną VšĮ "Kauno miesto poliklinika"

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Kauno miesto tarybos posėdyje antradienį pritarta reorganizuoti Kauno poliklinikas apjungiant jas į vieną bendrą viešąją įstaigą Kauno miesto polikliniką, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Beveik pusmetį poliklinikų veiklą analizavusi jungtinė darbo grupė priėjo išvados, kad optimaliausias būdas užtikrinti skaidresnį poliklinikų valdymą, didesnius atlyginimus medikų personalui ir kokybiškas bei prieinamas paslaugas pacientams — mažinti įstaigų administracinį aparatą ir atsisakyti teikti nemedicinines paslaugas.

  Specialistų nuomone, poliklinikų reorganizavimas reikalingas, siekiant užtikrinti pagrindinį principą — gydymo įstaigos turi orientuotis į gydymą, o ne rūpintis brangiai kainuojančiais ūkio darbais.

  Analizę atlikę darbo grupės nariai įsitikino, kad atsisakius daugumos su medicina nesusijusių veiklų  galima sutaupyti iki milijono eurų per metus.

  Jeigu poliklinikos nebevykdys tokių funkcijų kaip ūkio darbai, informacinių technologijų ir turto, finansų bei personalo valdymas, tai leis didinti atlyginimus medicininiam personalui ir tobulinti paslaugas pacientams, o kartu ir  leis pakelti miesto poliklinikų konkurencingumą prieš privačias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas.

  Taigi, bendru sprendimu buvo nuspręsta, kad geriausias sprendimas reformai įgyvendinti — apjungti poliklinikas į vieną juridinį vienetą.

  Didžioji dauguma antradienį posėdžiavusių Kauno miesto tarybos narių sutiko su siūlymu Kauno Centro, Kalniečių, Šančių ir Šilainių poliklinikas prijungti prie Dainavos poliklinikos, o pastarosios pavadinimą pakeisti į VšĮ "Kauno miesto poliklinika".

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (249)

  Dar šia tema

  "Valstiečiai" ryžtingai ruošiasi mažinti vaistų kainas
  Kur kreiptis, jeigu vaikas susirgo ne darbo dienomis
  Tegai:
  medicina, poliklinika, sveikata, gydymo įstaigos, Kaunas

  Svarbiausios temos