16:28 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  174

  Vilniaus valdžia užsibrėžė tikslą iki 2019 metų pertvarkyti vaikų, likusių be tėvų globos, apgyvendinimo sistemą — šiuo metu išformuoti jau du iš keturių vaikų globos namų

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Antradienį, Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis apsilankė šeimoje, kur gyvena vaikai, likę be tėvų globos, pranešė sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Aplankytoje šeimynoje, kuri prieš du mėnesius persikėlė į jaukų 5 kambarių butą iš Vilniaus Minties vaikų socialinės globos namų, gyvena 6 vaikai, kuriems — nuo 6 iki 14 metų. Šeimynoje nuolat gyvena rūpestingi socialiniai darbuotojai.

  Šeimynoje gyvenantys vaikai kol kas neatsidžiaugia neįtikėtinai paprastais, tačiau be galo svarbiais kiekvienai augančiai asmenybei dalykais: kad gali patys atsirakinti savo buto duris, spręsti ką pasigaminti valgyti, savarankiškai keliauti iki greta esančios mokyklos.

  Įprastuose globos namuose viskuo pasirūpindavo aptarnaujantis personalas, todėl vaikams trūko elementarių įgūdžių ir savarankiškumo, sprendimų priėmimo. Vaikai labai džiaugiasi savo kambariais, mėgsta kartu su suaugusiais eiti pirkti maisto produktų, šeimininkauti.

  Socialiniai darbuotojai pažymi, kad pradėję gyventi šeimynose, vaikai nurimo, tapo emociškai stabilesni, sustiprėjo tarpusavio emocinis ryšys.

  Дети-сироты переезжают из детских домов в квартиры
  Vaikai nurimo, tapo emociškai stabilesni, sustiprėjo tarpusavio emocinis ryšys

  Vaikai labiau vertina ir aplinką, kurioje gyvena — labai saugo savo asmeninius daiktus, noriai atlieka buities darbus, bičiuliaujasi su kaimynais, dalyvauja bendruomenės renginiuose,  turi daugiau asmeninės erdvės.

  Šiuo metu Vilniuje išformuoti jau dveji vaikų globos namai iš keturių, skatinamas įvaikinimas, o visai vaikų globos sistemos pertvarkai savivaldybė šįmet skiria 1,5 milijono eurų.

  Vilniuje šiuo metu yra 400 be tėvų globos likusių vaikų, iš kurių 213 gyvena bendruomeniniuose namuose, o ne institucinėse globos įstaigose.

  Sostinėje jau išformuoti "Minties" ir "Žolyno" vaikų globos namai, pastarojo patalpose įrengtas 145 vaikus talpinantis lopšelis-darželis. Jau kitąmet planuojama išformuoti vaikų socialinės globos namus "Gilė", kuriuose gyvena 42 vaikai, o Antakalnio vaikų socialinės globos namus numatyta perorganizuoti į daugiafunkcinį centrą, kuriame būtų teikiamos palydimosios globos, dienos centro paslaugos.

  Savivaldybė tikisi, kad šįmet įsivaikinančių ir į globą priimančių šeimų bus dar daugiau, kadangi auga asmenų prašymų, norinčių tapti įtėviais, skaičius — pernai jų gauta 86, arba beveik trigubai daugiau nei prieš ketverius metus. Didėja ir parengtų globėjų bei įtėvių skaičius — praėjusiais metais jų parengta 131, t.y. 37% daugiau nei 2015 metų.

  Gegužės mėnesį Vilniuje duris atvers pirmasis intensyvios terapijos centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams. Šiuo metu sostinėje yra parengta 11 profesionalių socialinių globėjų, pasirengusių laikinai priimti vaiką į globą. 

  Dar šia tema

  Duris atvėrė pirmasis Obelių vaikų globos namų bendruomeninis namas
  Specialiųjų tyrimų tarnyba: įvaikinimo procedūros leidžia korupcijai plisti
  Konservatorius: vietoj globos namų — profesionalių globėjų šeimos
  Tegai:
  socialinė apsauga, šeima, vaikų globos namai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Linas Kukuraitis, Remigijus Šimašius, Vilnius

  Svarbiausios temos