09:31 2019 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB75.4433
  Žuvintas, archyvinė nuotrauka

  Žuvinto biosferos rezervatas švenčia 80-ąjį jubiliejų

  © Photo: Wikimedia Commons
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3810

  Šių metų balandį Žuvinto biosferos rezervatui sukanka 80 metų; ta proga visi norintieji kviečiami į nemokamą kino seansą Nacionaliniame lankytojų centre

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Šių metu balandžio 5 dieną Žuvinto biosferos rezervatas savo gimtadienio proga kviečia visus į renginį, skirtą rezervato 80-čiui paminėti, praneša Aplinkos ministerija.

  Žuvinto biosferos rezervatas yra pietų Lietuvoje, beveik visas priklauso Dovinės upės baseinui. Prieš beveik 100 metų, t.y. 1920 metais profesorius Tadas Ivanauskas pirmą kartą apsilankė Žuvinte.

  Nuo tada jis čia pradėjo ornitologinius tyrimus ir puoselėjo mintį Žuvinte įsteigti rezervatą. Nuo idėjos iki rezervato gimimo praėjo nemažai laiko — rezervatas įsteigtas 1937 metų balandį.

  Šiandien Žuvinto vardas siejamas su gamtosaugos Lietuvoje pradžia, su sėkmingai išsaugotais ir atkurtais gamtiniais kompleksais, retomis rūšimis ir ypač — moksliniais tyrimais. Dabar Žuvinto biosferos rezervatas, užimantis daugiau kaip 18 tūkstančių hektarų plotą, vykdo sudėtingus ne tik gamtinių, bet ir jas supančių ūkinių teritorijų tvarkymo darbus, dalyvauja daugelyje svarbių programų.

  Savo 80-jį gimtadienį rezervatas mini, kviesdamas visus susipažinti su jo patirtimi, istorija ir darbais. Renginių ciklas prasidės šių metu balandžio 5 dieną, 14:30 val., atviru renginiu Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Nacionaliniame lankytojų centre (Antakalnio gatvė 25, Vilnius).

  Čia bus rodomas režisieriaus Petro Abukevičiaus dokumentinis filmas "Iš dainų atskridę paukščiai", pasakojantis apie senąjį Žuvintą. Apie Žuvinto istoriją pasakos rezervate dirbęs ilgametis Aplinkos ministerijos darbuotojas Selemonas Paltanavičius, o šiandienos Žuvintą pristatys rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.

  Stelmužės ąžuolas
  © Sputnik /
  Stelmužės ąžuolas

  Dar šia tema

  Nelik abejingas miesto gamtai: Lietuvoje vyks akcija "Darom"
  Gamtosaugininkai: neneškite žvėrių ar paukščių jauniklių namo
  Unikali Lietuvos gamta ir architektūra Sputnik objektyve
  Tegai:
  rezervatas, Žuvintas, gamta, šventė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos