06:31 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1798

  Liberalė Aušrinė Armonaitė teikia Seimui pasiūlymus keisti narkotikų prevencijos politiką, pagal kurią už nedidelio narkotinių medžiagų kiekio laikymą be tikslo platinti nebus taikoma baudžiamoji atsakomybė

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Liberalė Aušrinė Armonaitė ir grupė Seimo narių ketvirtadienį pateikė Seimui Administracinių nusižengimų kodekso ir Baudžiamojo kodekso pataisas, numatančias narkotikų prevencijos politikos pokyčius, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Pataisomis siūloma panaikinti baudžiamąją atsakomybę, jei laikomas nedidelis narkotinių medžiagų kiekis be tikslo platinti, o taip pat — keisti narkotikų prevencijos politiką.

  Siūloma, kad už nedidelį kiekį laikomų narkotinių ar psichotropinių medžiagų būtų taikomos administracinės nuobaudos. Greta numatytų bausmių raginama užtikrinti, kad žmonės gydytųsi nuo priklausomybės.

  Armonaitės teigimu, baudžiamųjų sankcijų valstybė turėtų imtis tik tada, kai neįmanoma kitomis teisinėmis ir socialinėmis priemonėmis spręsti problemų, o pats baudžiamosios teisės taikymas dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų yra perteklinis.

  Pataisas parašais parėmė ir valdančiosios daugumos atstovai, tarp jų — sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Administracinės baudos

  Priėmus šiandien siūlomas įstatymų pataisas, šalies sveikatos apsaugos ministras savo įsakymu spręstų, kas laikoma nedideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu. Už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimą nedideliais kiekiais numatyta 60-300 eurų bauda. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtrauktų baudą nuo 300 iki 460 eurų.

  Jeigu asmuo teisėsaugos institucijoms savanoriškai atiduotų neleistiną medžiagą, kurią įgijo ar laikė be tikslo platinti, taip pat jeigu savanoriškai kreiptųsi į sveikatos įstaigą, jis būtų atleidžiamas nuo administracinės atsakomybės.

  Dėl didelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimo ar platinimo taikoma baudžiamoji atsakomybė.

  Policijos duomenimis, nuo 2017 metų sausio 1 dienos iki 2017 metų kovo 27 dienos pradėti 165 ikiteisminiai tyrimai dėl nusikalstamų veikų, kurios šiuo metu yra numatytos Baudžiamojo kodekso 259 straipsnyje "Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti".

  Dar šia tema

  Rusijoje beveik 10 metų nuteistas lietuvis už narkotikų kontrabandą
  Rusijoje sulaikytas lietuvis su 350 kg hašišo
  Lietuvis norėjo įvežti į Rusiją beveik 30 kg narkotinių medžiagų
  Sumanūs vyrai specialiose laboratorijose augino kanapes
  Tegai:
  Baudžiamasis kodeksas, Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), narkotikai, bauda, pataisos, Lietuva

  Svarbiausios temos