09:05 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Išminuotojai nustatė, kad aptiktas sprogmuo yra 105 milimetrų kalibro artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo laikų

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Prie pat sienos su Rusija Šakių rajono gyventojas aptiko karo laikų artilerijos sviedinį, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Artilerijos sviedinys. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Игорь Руссак

  Trečiadienio pavakarę  į  VSAT Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos pasieniečius kreipėsi Šakių rajono Bajoraičių kaimo gyventojas. Bajoraičiai yra prie pat sienos su Rusija. Vyras pranešė kaimo ribose esančiame žiemkenčių lauke aptikęs į sprogmenį panašų daiktą.

  Į nurodytą vietą skubiai nuvykę Kudirkos Naumiesčio užkardos pasieniečiai atitvėrė vietovę prie sprogmens ir ėmėsi jį saugoti.

  Apie sprogmenį pranešta Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojams ir policijai. Apytiksliai 23:00val. atvykę išminuotojai konstatavo, kad radinys yra pavojų keliantis 105 milimetrų kalibro artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo.

  Sprogmuo sunaikintas vietoje.

  Policija primena, kad pamačius daiktą, panašų į sprogmenį, nereikia jo liesti, o iškart pranešti apie radinį policijai. Savo Facebook paskyroje policijos pareigūnai pasidalino vaizdo įrašu, kaip naikinami rasti sprogmenys.

  Pernai iš viso pasitaikė 23 atvejai, kai tokiomis aplinkybėmis pasieniečiams teko kviesti išminuotojus. Iš jų 14 kartų pavojingi sprogmenys buvo rasti pasienyje su Rusija, keturis kartus — pasienyje su Baltarusija, tris kartus — šalies viduje ir dusyk — pajūryje.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai šalia sienos su Rusija surado karo laikų granatą ir miną
  Tegai:
  sprogmuo, artilerijos sviedinys, Antrasis pasaulinis karas, Rusija

  Svarbiausios temos