23:08 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Vokiečių gatvė, archyvinė nuotrauka

  Pavasarinis Vilniaus gatvių valymas: surinkta apie 6 tūkst tonų smėlio

  © Sputnik/ Alisa Babickaya
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1511

  Sostinę tvarkančios įmonės valo miestą nuo po žiemos susikaupusio smėlio ir druskos — rugpjūčio pabaigoje planuojama išvalyti daugiau nei 500 Vilniaus gatvių

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Prieš mėnesį pradėjus pavasarinį gatvių valymą, Vilniuje  jau surinkta 5,6 tūkstančio tonų po žiemos sezono sostinės gatvėse susikaupusio smėlio, druskos ir kitų nešvarumų, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Per mėnesį nuvalyta apie 450 tūkstančių kvadratinių metrų gatvių.  Iki balandžio vidurio bus išvalyta trijų milijonų kvadratinių metrų teritorija. Po žiemos paprastai nuo gatvių surenkama apie devynis tūkstančius tonų susikaupusio smėlio.

  Sostinės gatves nuo nešvarumų valo 14 specialių vakuuminių mašinų. Iki balandžio vidurio vakuuminiu būdu bus išvalytos ir likusios Vilniaus gatvės, iš viso —  daugiau kaip 500. Kad gatvės būtų švariai išvalytos, jos paprastai valomos net 4-5 kartus. 

  Miestą tvarkančios įmonės pirmiausia išvalo magistralines gatves ir gatves, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas.

  Darbai atliekami nakties metu ir ne piko valandomis dieną, kad mieste nesusidarytų automobilių spūstys ir vairuotojai nepatirtų nepatogumų.

  Drėkinimo būdu gatvės pradedamos valyti vėliau, atėjus karštam vasaros sezonui. Tuomet reprezentacinės miesto gatvės yra valomos drėkinant 4-5  kartus per mėnesį.

  Gatvių priežiūrai savivaldybė šiemet ketina įsigyti dar dešimt naujų ekologiškų modernių miesto gatvių priežiūros ir valymo mašinų, kurios leis gerokai sumažinti oro taršą.

  Septynios jų bus sukomplektuotos ir pritaikytos šluoti dangas, keturios turės papildomą įrangą ir sniegui valyti, barstyti druskų mišinius, todėl galės dirbti įvairiu metų laiku. Trys mašinos bus sukomplektuotos lietaus nuotekų kanalizavimo šuliniams ir šulinėliams valyti, kad ant gatvių dangų nesikauptų nuotekų sąnašos.

  Dar šia tema

  Deginti sausą žolę ne tik pavojinga, bet ir brangu
  Važinėdami keturračiais niokojame gamtą
  Vilnius naikina žiemos pasekmes keliuose
  Tegai:
  valymas, miestas, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos