06:00 2018 Vasario 19
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Policijos mašina, archyvinė nuotrauka

  Tyrimas: iš 54 Kauno mokyklų 35 buvo aptikti narkotinių medžiagų pėdsakų

  © Sputnik/ Виктор Толочко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (126)
  3015

  Kauno policijos pareigūnai, tyrimo metu mokyklose aptikę narkotinių medžiagų pėdsakų, visą kovo mėnesį skyrė narkotikų vartojimo prevencijai

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Kauno policijos pareigūnai visą kovo mėnesį aktyviai keliauja po Kauno mokyklas, kur susitikę su moksleiviais kalbasi apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų žalą ir gresiančią atsakomybę, praneša Policijos departamentas.

  Policininkų teigimu, svarbu ne tik užkardyti nusikalstamas veikas, susijusias su narkotinių medžiagų platinimu bei disponavimu, bet ir taikyti priemones, skirtas narkotinių ir psichoaktyvių medžiagų prevencijai.

  Bendraudami su mokytojais bei mokiniais pareigūnai primena, kad narkotinėmis medžiagomis laikomos ne tik amfetaminas, heroinas, kokainas ir kiti, bet ir įvairios buities cheminės medžiagos, kurios naudojamos ne pagal paskirtį.

  Susitikimų metu kalbama apie požymius, kurie gali išduoti, jog asmuo vartoja narkotines medžiagas: neįprastai išsiplėtę ar susitraukę vyzdžiai, dideli ir staigūs pokyčiai (nuotaikų, elgesio, pažangumo), abejingumas pomėgiams, draugams, mokslams.

  Vertėtų atkreipti dėmesį ir į nepastovią nuotaiką, nuolatinį nuovargį, nesugebėjimą susikaupti. Šie požymiai taip pat gali išduoti, jog asmuo šiuo metu susiduria su problemomis, linksta į nusikalstamą elgesį ar savęs žalojimą.

  Aktyvų lankymąsi mokyklose ir bendravimą su moksleiviais paskatino vykdytas tyrimas, kurio metu mokyklose aptikta narkotinių medžiagų pėdsakų.

  "Iš 54 Kauno miesto mokyklų, dalyvavusių šiame tyrime, 35-iose buvo aptikta marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakų", — teigia Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus viršininkė Joana Gudelytė.

  Tyrimas buvo atliekamas naudojant vienkartinius narkotinių medžiagų aptikimo testus, kuriais galima rasti ne tik augalinės kilmės narkotines medžiagas, bet ir 21 sintetinę narkotinę medžiagą.

  Mokyklos, atsižvelgdamos į rezultatus, noriai priima policijos pareigūnus ir prisideda prie švietimo, prevencijos.

  Pasak Gudelytės, tai tęstinės priemonės. Vasario 20-26 dienomis pareigūnai vykdė "Narkotikų prevencijos savaitę", organizavo susitikimus, kurių metu skaitė paskaitas ugdymo įstaigų moksleiviams. Be to, moksleiviams organizuota pilietinio sąmoningumo akcija "Nusikaltimo aukų rėmimo diena" ir prevencinė akcija "Mokykla be narkotikų". Pareigūnai taip pat patikrino 68 jaunimo mėgiamas vietas, kuriose galėtų rinktis asmenys, vartojantys narkotines medžiagas, vykdyti stebėjimai ir patruliavimai prie ugdymo įstaigų; jie bus vykdomi ir toliau. 

  Pareigūnai primena, kad narkotinių medžiagų vartojimas gali užtraukti administracinę arba baudžiamąją atsakomybę.

  Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas už narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo numato baudą nuo 30 iki 150 eurų, o Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų gaminimą, perdirbimą, įgijimą, laikymą, gabenimą ar siuntimą, neturint tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

  Asmenys, vartojantys narkotines medžiagas, itin žaloja sveikatą, tad pareigūnai ragina gyventojus, pastebėjusius, jog jų aplinkoje yra asmenų, galimai vartojančių narkotines medžiagas, nelikti abejingais bei padėti jiems. 

  Temos:
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (126)

  Dar šia tema

  Seimas gali panaikinti baudžiamąją atsakomybę už nedidelį kiekį narkotikų
  Išradingi kontrabandininkai bananuose bandė pervežti narkotikus
  Šiaulių policijos pareigūnai sulaikė vilkiką su 300 kg hašišo
  Tegai:
  policijos pareigūnai, narkotinės medžiagos, mokyklos, Kaunas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos