19:51 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Šiandien Lietuvos sostinėje prasideda konkursas "Vilnius išranda — 2017"

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Nuo kovo 31 dienos iki balandžio 1 dienos "Litexpo" parodų ir kongresų centre Vilniuje vyks pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas "Vilnius išranda — 2017", praneša Vilniaus savivaldybė.

  Konkursą organizuojančio Benedikto Gylio paramos fondo atstovų teigimu, neįprasta idėja rengti pirmą tokio masto išradimų konkursą Lietuvoje gimė, kelerius metus stebint šalies technologijų rinką ir naujus joje sužimbančius talentus. 

  "Jau penkerius metus domiuosi Lietuvos išradėjų veiklomis. Matydamas dešimtis viešojoje erdvėje pasirodančių įdomių lietuvių sukonstruotų išradimų, nusprendžiau kad juos išvysti vienoje vietoje būtų smalsu tūkstančiams Lietuvos žmonių. Taip pat norėjosi pasiūlyti alternatyvių idėjų, skatinti kūrybingumą ir pristatyti platesnį požiūrį į verslą šiuo metu startuolius kuriančiam jaunimui", — apie projekto idėją sakė Gylys. 

  Gylio teigimu, konkurso dalyviai varžysis ne tik dėl  prizinio fondo, kurį sudaro 21 tūkstantis eurų, bet ir dėl investuotojų dėmesio.

  Афиша конкурса изобретений
  Išradėjų konkurso afiša

  Kovo 31 — balandžio 1 dienomis į "Litexpo" užsukę svečiai galės iš arčiau susipažinti su 41 renginyje pristatomu išradimu bei pabendrauti su pačiais išradėjais. Konkurse "varžysis" tokie išradimai kaip mobilus kioskelis-robotukas, kuris atveža norimus gėrimus, užkandžius bei kitus daiktus iki pat žmonių, automatizuoto dviračių parkavimo įrenginys, leidžiantis vertikaliai parkuoti dviratį, elektrinė riedlentė, kvapų lazdelė bei daugelis kitų. 

  Konkursui "Vilnius išranda — 2017" pateikti ir komisijos atrinkti dalyvių darbai varžysis trijose kategorijose.

  "Didžiausio išradimo" titulas atiteks inovatyviausiai idėjai ir jos išradėjui.

  "Finansiškai perspektyviausiu" bus paskelbtas išradimas, galintis sparčiausiai išjudinti pardavimų rinką.

  "Žaliausio išradimo" nominaciją laimės gamtai draugiškiausią ir labiausiai vartotojų sąmoningumą skatinančią idėją pasiūlęs konkursantas.

  Apdovanojimai vyks balandžio 1 dieną, 16:00 val.

  Renginyje apsilankę svečiai taip pat galės aplankyti iGEM stendą — tai tarptautinis prestižinis sintetinės biologijos konkursas, suburiantis daugiau kaip 300 komandų iš geriausių pasaulio universitetų bei daugiau nei šešis tūkstančius dalyvių: studentų, mokslininkų ir verslo įmonių atstovų.

  Naudodamos sintetinės biologijos metodus, komandos kuria genetiškai modifikuotą mikroorganizmą, kuris vykdo tam tikrą funkciją ir leidžia spręsti konkrečią problemą.

  Linkmenų fabriko stendas suorganizuos interaktyvių pramogų, veiks Vilnil iliuzijų muziejaus zona, o šeštadienį prie visų pramogų prisidės "Oculus rift DK2" virtualios realybės akiniai.

  Dar šia tema

  Vilniuje vyks technologijų šventė "Robotiada-2017"
  Technologijų mokykla važiuoja pas jus: interaktyvios pamokos autobuse
  JAV investuoja į Lietuvos informacinių technologijų plėtrą
  Tegai:
  išradėjai, konkursas, Vilnius išranda — 2017, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos