22:02 2018 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
  DNR, archyvinė nuotrauka

  Pirmąkart Lietuvos mokslininkas gavo Europos mokslo tarybos dotaciją

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2321

  Vilniaus universiteto profesorius Saulius Klimašauskas gavo 2,5 milijonų eurų dotaciją už vykdomus tarpdisciplininius DNR tyrimus

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Pirmą kartą Lietuvos mokslininkui paskirta prestižinė Europos mokslo tarybos dotacija, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

  Саулюс Климашаускас
  © Photo : Švietimo ir mokslo ministerija / E. Kurausko
  Vilniaus universiteto profesorius Saulius Klimašauskas

  Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesorius Saulius Klimašauskas gavo 2,5 milijono eurų už vykdomą tarpdisciplininį epigenetinio DNR ženklinimo dinamikos pavienėse žinduolių ląstelėse tyrimą, kuris jungia chemiją, biologiją ir epigenetiką.

  "Džiaugiuosi, kad sėkmingai praskynėte kelią — esate pirmasis lietuvis, patekęs į Europos mokslo elitą. Tikiuosi, kad jūsų pavyzdys įkvėps visus lietuvius mokslininkus aktyviai žengti į tarptautinius aukščiausios kokybės mokslo barus, o jaunimą užkrės idėja rinktis mokslininko karjerą", — sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, sveikindama profesorių.

  Europos mokslo taryba finansuoja fundamentalius mokslinius tyrimus, kuriuos vykdo tiek jauni mokslininkai, tiek ir pripažinti ekspertai mokslo pasaulyje. Tarybos finansuojami mokslinių tyrimų projektai gali trukti iki penkerių metų ir būti atliekami bet kurioje mokslo srityje, įskaitant socialinius, humanitarinius mokslus ir tarpdisciplininius mokslinius tyrimus.

  Dar šia tema

  Kontraktų teorija nusipelnė Nobelio ekonomikos premijos
  Lietuvis pretenduoja į Nobelio chemijos premiją
  Tegai:
  mokslo tyrimai, DNR, mokslininkas, dotacija, Europos mokslo taryba, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos