12:36 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Piliakalnis Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

  Lietuva renka gražiausią piliakalnį

  © Photo: Lietuvos Respublikos aplinkos ministeruja
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10610

  Išrinkti gražiausią piliakalnį Aplinkos ministerija siūlo iš 30 pretendentų

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Aplinkos ministerija kviečia aplankyti 30 išskirtinių piliakalnių Lietuvos saugomose teritorijose ir išrinkti iš jų gražiausią, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (VSTT) išrinko 30 išskirtinių piliakalnių Lietuvos saugomose teritorijose. Kelionių sezonas tik prasideda, tad kviečiame juos aplankyti šiais — Piliakalnių — metais.  

  Informacija apie siūlomą trisdešimtuką pateikiama specialiai sukurtoje interneto svetainėje su žemėlapiu. Čia galima atsisiųsti piliakalnių sąrašą į išmaniojo telefono navigacijos programėlę. Piliakalnių nuotraukos, aprašymai ir jų vietos žemėlapyje, tokiu atveju, visada bus šalia, net ir ten, kur nėra interneto ryšio.

  Пилякальнисы в Кярнаве
  © Sputnik/ Александр Липовец
  Piliakalniai Kernavėje

  Aplinkos ministerija kviečia balsuoti ir išrinkti gražiausią Lietuvos piliakalnį. Rinkimai vyks iki gegužės 31 dienos. Savo balsą galima atiduoti už vieną iš sąraše esančių piliakalnių arba pasiūlyti savo kandidatą. Balsuoti gražiausio Lietuvos piliakalnio rinkimuose galima čia.  

  Gražiausias Lietuvos saugomų teritorijų piliakalnis bus paskelbtas birželio 1 dieną.

  Пилякальнисы в Кярнаве
  © Sputnik/ Александр Липовец
  Piliakalnis Kernavėje

  Seimas 2017-uosius paskelbė Piliakalnių metais. Pats tinkamiausias būdas paminėti šiuos ypatingus metus — dažniau įtraukti piliakalnius į savo kelionių po Lietuvą maršrutus. Nors Lietuvoje turime daugiau kaip 900 piliakalnių, tik nedidelė dalis jų yra pritaikyti lankytojams. Daugiausia sutvarkytų piliakalnių yra saugomose teritorijose.

  Dar šia tema

  Žuvinto biosferos rezervatas švenčia 80-ąjį jubiliejų
  Važinėdami keturračiais niokojame gamtą
  Unikali Lietuvos gamta ir architektūra Sputnik objektyve
  Kiti metai — Tautinio kostiumo metai
  Tegai:
  piliakalnis, Aplinkos ministerija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos