16:14 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Visuomeninis tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė pirkėjų jau praėjus trejiems metams nuo euro įvedimo, vis tiek konvertuoja kainas į litus

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Prekybos tinklo "IKI" užsakymu bendrovės "Spinter tyrimai" atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė (54%) pirkėjų Lietuvoje neatsisako įpročio kainų eurais perskaičiuoti į atitinkamas vertes litais, pranešė "IKI" spaudos tarnyba.

  Prekybininkai sako, kad toks žmonių elgesys gali išlikti dar kelerius metus, nes pirkėjų įpročiai su litu formavosi dešimtmečiais.

  Tyrimo duomenimis, apsipirkdami eurus į litus nuolat verčia 17% gyventojų, retkarčiais tai daro trečdalis, o tik galutinę apsipirkimo sumą į buvusią valiutą konvertuoja 5% pirkėjų. Eurų į litus nebeverčia 46% Lietuvos gyventojų.

  Vyresnio amžiaus žmonės

  Taip pat tyrimo metu paaiškėjo, kad apsipirkdami kainas eurais į litus dažniau verčia vyresnio amžiaus pirkėjai. Nuolat tai daro 26% vyresnių nei 56 metų amžiaus gyventojų ir 24% 46-55 metų amžiaus lietuvių. Nuolat kainas konvertuoja tik 7% 18-25 metų amžiaus pirkėjų, 8% 26-35 metų amžiaus gyventojų ir 12% vidutinio (36-45 metų) amžiaus gyventojų. 

  Žemesnės pajamos — dažniau konvertuoja

  Atliktas tyrimas taip pat parodė, kad kainas eurais perskaičiuoti į litus labiau linkę žemesnes pajamas gaunantys lietuviai.

  Pirkėjas parduotuvėje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Daugiau nei penktadalis gyventojų, kurių šeimos nariui per mėnesį tenka iki 200 eurų pajamų, apsipirkdami visuomet kainas konvertuoja į litus. Tą patį daro tik 14% aukščiausias pajamas — daugiau nei 500 eurų vienam šeimos nariui per mėnesį — gaunančių gyventojų.

  Tyrimo duomenimis, iš skirtingų socialinių grupių ir profesijų atstovų dažniausiai kainas nuolatos perskaičiuoja pensininkai (25%), nedirbantys asmenys (19%) ir techniniai darbuotojai (19%). Taip elgiasi ir 16% namų šeimininkių, 15% smulkiųjų verslininkų, 14% specialistų ir tarnautojų, 13% ūkininkų, 7% studentų ir moksleivių bei 6% aukščiausio ir vidutinio lygio vadovų.

  Atliekant tyrimą šių metų vasario mėnesį buvo apklausta daugiau nei tūkstantis 18-75 metų amžiaus gyventojų visoje Lietuvoje.

  Populiarūs pinigai Lietuvoje
  © Sputnik
  Populiarūs pinigai Lietuvoje

  Dar šia tema

  Ekonomistai: 2017-ais augs prekių ir paslaugų kainos
  Kuro kainos Lietuvoje gerokai padidėjo
  Tegai:
  litai, eurai, pinigai, grynieji pinigai, kainos, Lietuva

  Svarbiausios temos