22:50 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Pirmas Lietuvoje Totalinis diktantas vyks balandžio 8 dieną Vilniaus universitete, pradžia — 14:00

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Totalinis diktantas — savanoriškas nemokamas rusų kalbos diktantas visiems norintiems, kuris vyksta vieną dieną visame pasaulyje.

  Kasmetinė švietimo kampanija, kuria siekiama skatinti raštingumą ir susidomėjimą rusų kalba, vyks šeštadienį, balandžio 8 dieną, Vilniaus universiteto Filologijos fakultete (Universiteto gatvė 3, Krėvės auditorija).

  Diktantas prasidės 14:00 ir tęsis 1,5 valandos.

  Tekstą skaitys Rusijos filologijos katedros vedėjas,  docentas Pavel Lavrinec.

  Totalinio diktanto — 2017 teksto autoriumi Rusijos rašytojas, detektyvų ir istorinių romanų autorius, scenaristas, istorijos mokslų kandidatas Leonidas Juzefovič.

  Juzefovič išgarsėjo po istorinių detektyvų apie seklį Ivaną Putiliną ciklo išleidimo. Už romaną "Gervės ir nykštukai" Juzefovič tapo premijos "Didelė knyga" laureatu.

  Pernai rašytojas gavo premijas "Nacionalinis bestseleris" ir "Didelė knyga" už dokumentinį romaną apie pamirštą Pilietinio karo epizodą Tolimuosiuose Rytuose.

  Totalinis diktantas prasidėjo kaip Novosibirsko valstybinio universiteto studentų iniciatyva 2004 metais ir išaugo per šiuos metus į didelį tarptautinį projektą.

  Dalyvauti Totaliniame diktante ir patikrinti savo rusų kalbos žinias galima užregistravus "Totalinio diktanto — 2017" tinklalapyje.

  Dar šia tema

  Rusų kalba tapo viena iš penkių labiausiai studijuojamų kalbų Europoje
  Dvikalbių lentelių byla: įstatymo raidė prieš Vilniaus draugiškumą
  Latvija ketina sukurti televizijos kanalą rusų kalba
  Estijos prezidentė: su rusakalbe auditorija kalbėsiu rusiškai
  Tegai:
  rusų kalba, Vilniaus universitetas, Totalinis diktantas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos