23:39 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Naujas 50 eurų banknotas, archyvinė nuotrauka

  Populiariausias Europos banknotas keičia įvaizdį

  © Фото: Lietuvos bankas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4611

  Balandžio 4 dieną į apyvartą išleidžiamas naujas 50 eurų banknotas

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Balandžio 4 dieną, Lietuvoje ir dar aštuoniolikoje euro zonos šalių apyvartoje pasirodys naujosios serijos „Europa" 50 eurų banknotas, praneša Lietuvos banko spaudos tarnyba.

  Naujas banknotas turi inovatyvias apsaugos priemones, todėl jį bus sunkiau padirbti. Gyventojams senų kupiūrų keisti nereikia: toliau galios ir dabartiniai pirmosios serijos banknotai, jie bus pamažu išimami iš apyvartos.

  Iš visų apyvartoje esančių Lietuvos banko išleistų eurų banknotų net 56%, arba beveik 44 milijonus vienetų, sudaro 50 eurų nominalo banknotai.

  Serija "Europa"

  Tai yra jau ketvirtasis naujosios serijos "Europa" banknotas. Naujieji 5 eurų banknotai į apyvartą išleisti 2013 metais, 10 eurų — 2014 metais, o 20 eurų — 2015 metais.

  Serija "Europa" sumanyta siekiant atnaujinti ir patobulinti banknotų apsaugos priemones ir dizainą. Naująsias apsaugos priemones technologiškai yra gerokai sunkiau pagaminti, taigi ir padirbti jas yra gerokai sunkiau.

  Naujoji banknotų serija pavadinta "Europa", nes šios serijos banknotų apsaugos priemonėse (vandens ženkle ir hologramoje) naudojamas graikų mitologijos personažo Europos, iš kurios vardo kilo ir mūsų žemyno pavadinimas, portretas.

  Kaip atskirti naują banknotą

  Serijos "Europa" 50 eurų banknote panaudota itin inovatyvi apsaugos priemonė — langelis su portretu hologramoje. Banknotą laikant prieš šviesą, langelis tampa skaidrus ir jame išryškėja Europos portretas, matomas iš abiejų banknoto pusių. Banknotą kreipiant, langelyje su portretu matyti ir vaivorykštės spalvų linijos, juosiančios banknoto nominalo skaičių.

  Naujajame 50 eurų banknote, palyginti su dabar esančiu apyvartoje, yra kitoks vandens ženklas: pažvelgus į banknotą prieš šviesą, išryškėja Europos portretas (vietoje dabartiniuose banknotuose matomos arkos), matomas lengvai įsimenamas smaragdo spalvos nominalo skaičius, kurio taip pat nėra pirmosios serijos 50 eurų banknote. Banknotą kreipiant, blizga viršutinė arba apatinė skaičiaus dalis. Be to, skaičiaus spalva kinta iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną.

  Svarbu yra tai, kad visi serijos "Europa" banknotai yra dar labiau pritaikyti sutrikusio regėjimo asmenims. Naujojo 50 eurų banknoto dešiniajame ir kairiajame priekinės pusės kraštuose apčiuopiami trumpi iškilūs brūkšneliai, nominalo skaičius — didesnis ir ryškesnis. Naujasis banknotas yra ryškesnis, sodresnių spalvų, dominuoja oranžinė.

  Išleidžiant į apyvartą naujosios serijos banknotą, visoje euro zonoje atspausdinta apie 5,4 milijardų vienetų naujųjų 50 eurų banknotų. 

  Populiarūs pinigai Lietuvoje
  © Sputnik/
  Populiarūs pinigai Lietuvoje

  Dar šia tema

  Papildyk savo piniginę neregėtu pinigu — euro pusantroku
  Pinigų muziejus kviečia į nemokamą kelionę aplink pinigų pasaulį
  Lietuvių pinigai keliauja paštu
  Lietuviai teikia pirmenybę negryniesiems pinigams
  Tegai:
  banknotai, Lietuvos bankas, Europa, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos