21:11 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  193

  Aktyvus gyventojų duobių žymėjimas išmaniojoje navigacijoje "Waze" padės kelius prižiūrinčiai įmonei kuo tiksliau ir operatyviau sutvarkyti gatves

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Vilniaus miesto vairuotojai kviečiami išmaniojoje navigacijoje "Waze" žymėti gatvėse pastebėtas duobes, praneša sostinės savivaldybė.

  Sostinės gatves prižiūrinti bendrovė "Grinda" žada operatyviai sureaguoti į gyventojų pranešimus ir sutvarkyti duobes.

  Sutelktinių duomenų (crowd-sourcing) principu veikianti išmanioji navigacija "Waze" realiu laiku rodo eismo sąlygas visuose keliuose. Vairuotojai patys praneša apie kliūtis: kur pastebėjo spūstį, eismo įvykį, rūką ar slidų kelią, taip pat duobes ar kitas kliūtis.

  Statistika rodo, kad vilniečiai kasdien per "Waze" užfiksuoja apie 150 įvairių įvykių — duobių, ant važiuojamosios dalies besimėtančių pavojingų daiktų (medžių šakų, iškritusių krovinių, ir pan.) ar ne vietoje paliktų automobilių.

  Šią informaciją pradėjo naudoti ir sostines gatves prižiūrinti bendrovė "Grinda".

  Pažymėtas duobes sutvarkys per keletą dienų

  Kaip teigia "Grindos" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis, pavasarį gatvėse atsiveria nemažai duobių, o eismo intensyvumas smarkiai išauga, todėl vairuotojams itin svarbu, kad keliauti būtų saugu ir patogu.

  "Atsižvelgdami į kasdien gaunamus duomenis apie pažymėtas duobes ar kitas kliūtis, atitinkamai planuojame remonto darbus. Pirmiausia tvarkome intensyviausiu eismu pasižyminčias gatves ir tuos kelių ruožus, apie kuriuos praneša daugiausia eismo dalyvių", — sakė Vaicekiūtis.

  "Grindos" vadovo teigimu, užfiksuotas duobes įmonės darbuotojai sutvarkys per 3-5 dienas.

  Дорожные работники заделывают дыру в асфальте
  © Photo : madeinvilnius.lt
  Darbuotojai tvarko Vilniaus gatves

  "Waze" duomenis savo veikloje jau naudoja Lietuvos automobilių kelių direkcija, Vilniaus miesto savivaldybė, o artimiausiu metu tai planuoja daryti Kauno bei Klaipėdos miestų savivaldybės. Prie nemokamos partnerystės programos gali prisijungti bet kuri kita šalies savivaldybė.

  Išmanioji navigacija "Waze" yra nemokama ir veikia visuose išmaniuose įrenginiuose. Vairuotojai programėlėje gali užfiksuoti keliuose pastebėtas kliūtis itin saugiai vos keliais paspaudimais. "Waze" visą gautą informaciją įvertina ir pasiūlo optimaliausią kelionės maršrutą.

  Išmaniosios navigacijos kūrėjų skaičiavimais, kasdien kiekvienam vairuotojui ji padeda kelionėse sutaupyti vidutiniškai penkias minutes. 

  Dar šia tema

  Vilnius naikina žiemos pasekmes keliuose
  Kekvieną vakarą sostinę apšviečia beveik 50 tūkst šviestuvų
  Tegai:
  išmanioji navigacija "Waze", duobės, vairuotojai, Vilnius

  Svarbiausios temos