08:02 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Medikai primena, kad žmonės, nepasitikrinantys laiku sveikatos labai rizikuoja, jog liga gali būti aptikta per vėlai, ir kviečia pasitikrinti pagal vėžio prevencijos programas

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Lietuvoje tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas "Kylame į kovą su vėžiu" ir šalies gyventojama artimiausiu metu bus išsiųstos SMS žinutės su raginimu pasitikrinti, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  "Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius. Daugiau www.vlk.lt/prevencija, tel. 8 700 88888" — tokio turinio SMS žinutę gaus Lietuvos gyventojai, kurie yra "Bitė Lietuva", "Telia" ir „Tele2" abonentai bei išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojai.

  Valstybinės ligonių kasos Informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius pažymi, kad tokia SMS žinutė yra atsakingas priminimas pasitikrinti patiems ir paraginti tai padaryti artimuosius, draugus.

  "Tikimės, kad SMS žinutė nepaliks abejingų. Ją gavę, neskubėkite ištrinti. Kreipiamės todėl, kad mums rūpi jūsų ir jūsų artimųjų sveikata", — teigia Baliukevičius.

  Kasmet diagnozuojama per 18 tūkstančių naujų vėžinių susirgimų

  Lietuvoje pagal prevencijos programas atliekami tyrimai dėl keturių onkologinių ligų — gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio. Žmonės, nepasitikrinantys laiku sveikatos labai rizikuoja, kad liga gali būti aptikta per vėlai.

  Šiuo metu Lietuvoje yra apie 1,5 milijono žmonių, kuriems rekomenduojama pasitikrinti sveikatą dalyvaujant prevencinėse programose. Tačiau statistika rodo, kad šia galimybe pasinaudoja tik kas antras žmogus, todėl labai svarbu priminti apie galimybę laiku pasitikrinti sveikatą.

  Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidento Šarūno Narbuto teigimu, Lietuvoje kasmet diagnozuojama per 18 tūkstančių naujų vėžinių susirgimų.

  "Tendencijos rodo, kad vienas iš dviejų žmonių per savo gyvenimą susirgs vėžiu. Tačiau trečdalio vėžinių susirgimų galima išvengti. Labai svarbu, kad visuomenė sužinotų apie vėžio prevencijos programas, kad naudotųsi nemokama galimybe pasitikrinti. Ši socialinė iniciatyva gelbės žmonių gyvybes", — įsitikinęs Narbutas.

  Pasitikrinkite arba paraginkite tai padaryti savo artimuosius

  SMS žinute primenama į tikslines amžiaus grupes patenkantiems asmenims, jog svarbu laiku pasitikrinti sveikatą pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos bei storosios žarnos vėžio prevencines programas.

  Onkologinio dispanserio darbas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Юрий Стрелец

  Jei žmogus nėra prevencinėse programose nustatyto amžiaus, jis kviečiamas paraginti savo artimuosius ar pažįstamus, pagal amžių turinčius galimybę nemokamai išsitirti. Na, o tie, kurie jau yra tikrinęsi, turėtų nepamiršti, kad tikrintis būtina periodiškai.

  Pirmosios SMS žinutės balandžio pradžioje pasieks Panevėžio, Utenos, Klaipėdos ir Tauragės apskričių gyventojus. Kiek vėliau — Šiaulių ir Telšių, Kauno ir Marijampolės, Vilniaus ir Alytaus apskritis.

  Tikimasi, kad šis socialinis projektas bus tęstinis ir SMS žinutės turėtų būti siunčiamos kartą per metus.

  Socialinis projektas "Kylame į kovą su vėžiu" startavo šių metų vasario 2-ąją, kai Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse, buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. SMS žinutės — viena iš projekto priemonių.

  Dar šia tema

  Visą vasarį nemokamai atliekami prevenciniai patikrinimai dėl burnos vėžio
  Lietuvaites nemokamai skiepys nuo gimdos kaklelio vėžio
  Nauja diagnostikos technologija padės mažinti antibiotikų vartojimą
  Tegai:
  prevencijos programos, vėžiniai susirgimai, sveikata, vėžys, SMS žinutės, Lietuva

  Svarbiausios temos