08:37 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Trečiadienį šalyje prasideda pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, iki gegužės pabaigos planuojama apsauguoti gyvūnus, kurie gyvena besiribojančiose su kaimyninėmis šalimis teritorijojse

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Trečiadienį, balandžio 5 dieną Lietuvoje pradedamas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Šiame etape vakcinacija bus vykdoma tik pasienio teritorijose, besiribojančiose su Rusijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija.

  Kaip ir kasmet, iš lėktuvų bus mėtomi jaukai su vakcina. Laukinių gyvūnų vakcinacija pradedama nuo vakarinio Lietuvos pakraščio, lėktuvai kils iš Klaipėdos oro uosto.

  Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinacijos etapą planuojama baigti gegužės pabaigoje.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja gyventojus, kad radus jauką su pasiutligės vakcina, jo negalima liesti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kurios specialistai atvyks juos surinkti. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau jų perdozavus, galimos komplikacijos.

  Laukinių gyvūnų vakcinacija Lietuvoje vykdoma nuo 2006 metų. Pernai ir šių metų pirmaisiais mėnesiais nebuvo nustatytas nė vienas pasiutligės atvejis.

  Dar šia tema

  Autoavarijos metu mirtinai sužaloti trys stumbrai
  Kelių policija įspėja: atsargiai, laukiniai gyvūnai
  Tegai:
  vakcinacija, pasiutligė, laukiniai gyvūnai, Lietuva

  Svarbiausios temos