20:20 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Visuomenės veikėjai susirūpino dėl Aplinkos ministerijos leidimo Molėtų ir Zarasų kraštuose sukurti rekreacines žvejybos teritorijas

  VILNIUS< balandžio 5 — Sputnik. Molėtų meras Stasys Žvinys vasarį pasiūlė valstybės pareigūnams numatyti galimybę vykdyti įvairių žuvų verslinę žvejybą bet kokio dydžio ežeruose. Savo pasiūlymą meras grindžia Molėtų krašto senomis verslinės žūklės tradicijomis ir tuo, kad krašto svečiai neturi kur nusipirkti šviežios žuvies.

  Tačiau Aplinkos ministerija sulaukė daug aktyvių visuomenės veikėjų prašymų negrąžinti verslinės žvejybos.

  Lietuvos kaimo turizmo asociacija, vienijanti daugiau nei 400 smulkaus ir vidutinio verslo atstovų, kreipėsi į Aplinkos ministeriją, Žemės ūkio ministeriją ir Molėtų rajono savivaldybę išreikšdama susirūpinimą, kad nebūtų pritarta Molėtų mero siūlymui vėl leisti ežeruose tinklais gaudyti ne tik seliavas ir stintas, bet ir lydekas, sterkus, karšius ir kitas žuvis.

  Šiuo metu vidaus vandenyse leidžiama tik ežerinių stintelių, seliavų ir ungurių verslinė žvejyba.

  Ministerijos atstovai pabrėžia, kad tikrai neketina leisti žuvų verslinės žvejybos šimtuose Lietuvos ežerų.

  "Šiuo metu verslinė žvejyba vykdoma kelis kartus mažesniame ežerų kiekyje, naudojama dešimtis kartų mažiau žvejybos įrankių, tačiau žuvų sugaunama dvigubau daugiau, o laimikio vertė apie keturis kartus didesnė nei prieš dešimtmetį", — sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

  Ministerijos duomenimis, nuo 2011 iki 2016 metų bendra žuvų biomasė ežeruose vidutiniškai padidėjo apie 1,5 karto, vidutinis žuvies svoris — apie 1,3-1,4 karto. Būtent todėl ministerija laikosi nuomonės, kad žvejybos tvarką galima pakeisti.

  Žvejai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Aplinkos ministerijos iniciatyva, pritariant Lietuvos kaimo turizmo asociacijai ir kitoms visuomeninėms organizacijoms, Molėtų ir Zarasų rajonų gyventojams ir verslininkams buvo nuspręsta sukurti rekreacines žvejybos teritorijas, atsisakant netvarios komercinės žvejybos, išeikvojusios ežerų išteklius.

  Europos Sąjungos biologinės įvairovės strategijos iki 2020 metų vienas iš tikslų yra pasiekti, kad žvejyba būtų darni, taikomas toks žuvininkystės valdymas, kad kitiems ištekliams, rūšims ir ekosistemoms nebūtų daromas didelis neigiamas poveikis.

  Dar šia tema

  Žvejys iš Klaipėdos, ieškodamas gausesnio laimikio, atėjo į Rusiją
  Nelaiminga žvejyba: keturi rusai ir vienas lietuvis vos nenuskendo Norvegijoje
  Ministerijos dovana Žolinių proga — nemokamos žvejybos diena
  Tegai:
  žvejybos leidimas, žvejys, žvejyba, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos