08:32 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Vilniaus savivaldybės Taryba ketina atsisakyti popierinių dokumentų ir pereiti prie dokumentų tvarkymo elektroniniu būdu, kad išsaugotų miškus ir sutaupytų savivaldybės biudžeto lėšų

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Sostinės Taryba svarsto galimybę modernizuoti Tarybos veiklą — atsisakyti popierinių dokumentų ir visus Tarybos dokumentus rengti, pateikti ir pasirašyti elektroniniu būdu, praneša Vilniaus savivaldybė. 

  Taip bus užtikrintas sklandesnis, skaidresnis ir greitesnis dokumentų rengimas, kuris leis sutaupyti ir savivaldybės biudžeto lėšų.

  Vieno Tarybos posėdžio metu vien dokumentų archyvavimui sostinės savivaldybė atspausdindavo apie 800 puslapių įvairių Tarybos sprendimų projektų, o per visus metus — daugiau kaip 20 tūkstančių puslapių. Atsisakiusi popierinių dokumentų, sostinės savivaldybė per metus išsaugotų beveik tris medžius, kurių prireiktų tokiam popieriaus kiekiui pagaminti.

  Вильнюсское самоуправление хочет отказаться от бумажных документов
  Atsisakant popierinių dokumentų galima išsaugoti miškus

  Pasak Vilniaus Tarybos sekretorius Simono Girdzijausko, šiuo metu svarstoma, kad visi savivaldybės Tarybos sprendimų projektai, mero potvarkiai būtų rengiami ir derinami elektroniniu būdu bei pasirašomi elektroniniu parašu.

  "Tarybos reglamento pakeitimai užtikrins ir skaidrų dokumentų rengimą — savivaldybės administracijos darbuotojai bei Tarybos nariai elektroninėje sistemoje galės matyti visus dokumentų pakeitimus bei asmenis, kurie juos atliko", — sako Girdzijauskas.

  Pernai Vilniaus savivaldybė buvo pripažinta geriausiai Lietuvoje valdanti elektroninius duomenis, be to, pirmoji Lietuvoje iš savivaldybių įdiegė elektroninę aukcionų sistemą. Iš 252 įvairių savivaldybės teikiamų paslaugų  107-ias galima atlikti ar užsisakyti internetu.

  Galutinis sprendimas dėl popierinių dokumentų atsisakymo bus priimtas kitame Tarybos posėdyje balandžio 26 diena.

  Dar šia tema

  Nebebus išduodami popieriniai gimimo, mirties ir santuokos liudijimai
  Tegai:
  popieriniai dokumentai, Vilniaus savivaldybė, Vilnius

  Svarbiausios temos