03:50 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  Balandžio 6 dieną Valstybinė mokesčių inspekcija planuoja grąžinti apie 3 milijonus eurų daugiau nei 22 tūkstančių gyventojų

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Ketvirtadienį balandžio 6 dieną, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)  pradeda Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų grąžinimą, rašoma inspekcijos tinklalapyje.

  Sodra, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Pirmąją dieną daugiau nei 22 tūkstančiams gyventojų bus pervesta apie 3 milijonus eurų.

  Pinigai, kaip ir pernai, bus grąžinami tik tiems, kurie yra pateikę visas reikiamas teisingas deklaracijas už praėjusius metus. Permokų grąžinimo eiliškumas nustatomas pagal deklaracijos pateikimo datą — pirmiausia pinigai grąžinami tiems, kurie pirmieji teisingai pajamas deklaravo elektroniniu būdu.

  VMI primena, kad permokos visų pirma įskaitomos gyventojų mokestinėms nepriemokoms padengti (jei tokių yra), o likusi suma — grąžinama.

  Iki šiandien VMI sulaukė 743 tūkstančių įvairių mokestinių laikotarpių pajamų deklaracijų, 28 tūkstančių turto deklaracijų bei 83 tūkstančių prašymų paremti įvairias organizacijas, menininkus ir partijas.

  Pirmąją deklaravimo dieną šiemet VMI sulaukė rekordinio skaičiaus pajamų deklaracijų — jų pateikta  daugiau nei 120 tūkstančių.

  Praėjusiais metais iš 672 tūkstančių gyventojų, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių privalėjo pateikti deklaracijas, 537 tūkstančių tą padarė laiku — 8 iš 10 gyventojų laiku pasirūpino tinkamai įvykdyti mokestinę prievolę. VMI gyventojams 2016 metais grąžino 66 milijonų eurų GPM permokos.

  Kas privalo pateikti deklaracijas

  Pajamų deklaracijas šiemet privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kiti) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

  Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas neapmokestinamasis pajamų dydis.

  Kaip pasikeis mokesčiai 2017 metais >>

  Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

  Išsami informacija apie pajamų ir turto deklaravimą patalpinta interneto svetainėje www.vmi.lt.

  Dar šia tema

  Nauja išmanioji mokesčių sistema didins PVM įmokas
  Vilniečiai pagaliau gaus nesumokėtą gyventojų pajamų mokesčio dalį
  Lietuvos gyventojai skuba mokėti mokesčius
  Tegai:
  permokos, mokesčiai, Valstybinė mokesčių inspekcija, Lietuva

  Svarbiausios temos