10:09 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1387
 • RUB72.5435
  Žvyro karjeris, archyvinė nuotrauka

  Radviliškio rajone moteris sumokės 20 tūkst eurų už neteisėtai išgautą žvyrą

  © AFP 2019 / GUILLERMO LEGARIA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2810

  Radviliškio rajone ūkininkė prieš trejus metus įregistravo karjerį, iš kurio išgavo daugiau kaip 14,5 tūkstančių kubinių metrų žvyro, o galima buvo išgauti tik 10 tūkstančių, todėl dabar teks sumokėti didelę baudą

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė, kad Radviliškio rajone netinkamai eksploatuojamas karjeras, praneša Aplinkos ministerija.

  Už šiuos pažeidimus jo savininkams gresia net keliasdešimt tūkstančių eurų siekiančios sankcijos. Aplinkosaugininkai Radviliškio rajono ūkininkės valdose apsilankė gavę kaimo bendruomenės skundą.

  Ši ūkininkė prieš trejus metus įregistravo mažąjį karjerą, kuris negalėjo būti didesnis kaip pusė hektaro ir gilesnis kaip du metrai. Savo reikmėms karjero savininkė galėjo išgauti ir panaudoti ne daugiau kaip 10 tūkstančių kubinių metrų kietųjų naudingųjų iškasenų.

  Patikrinimą atlikę pareigūnai vos pažvelgę į šį karjerą, įtarė, kad gamtos išteklių čia išgauta gerokai daugiau. Matavimų rezultatai įtarimus tik patvirtino — karjero gylis vietomis siekė pusšešto metro, o jo plotas apėmė beveik hektarą.

  Už naudojimąsi valstybiniais gamtos ištekliais turi būti mokamas mokestis. Lietuvos geologijos tarnybos specialistai atliko matavimus ir paskaičiavo, kad iš karjero buvo išgauta daugiau kaip 14,5 tūkstančių kubinių metrų žvyro. Už neteisėtai išgautą žvyro kiekį paskaičiuoti mokesčiai padidintu tarifu sudarė  daugiau kaip 20 tūkstančių eurų.

  Karjero savininkė taip pat traukiama administracinėn atsakomybėn. Už savavališką žemės gelmių naudojimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 90 iki 170 eurų.

  Lietuvos administracinių nusižengimų kodekso baudos
  © Sputnik /
  Lietuvos administracinių nusižengimų kodekso baudos

  Dar šia tema

  Deginti sausą žolę ne tik pavojinga, bet ir brangu
  Kaune demontuotas pirmasis neteisėtai pastatytas garažas
  Žmonėms, teršiantiems aplinką srutomis, gresia kelių šimtų eurų bauda
  Tegai:
  karjeris, žvyras, aplinkosaugininkai, Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), bauda, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos