04:17 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (360)
  62

  Analogų Europoje neturinčią naujovę išbandė Lietuvos muitinė — į gatves išriedėjo perdarytas iš kontrabandininkų konfiskuotas Audi Q7 visureigis, kuriuo dabar patruliuos muitinės mobiliosios grupės pareigūnai

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Šiandien Muitinės departamente buvo pristatytas vienas iš Muitinės mobiliųjų grupių automobilių — iš kontrabandininko konfiskuotas Audi Q7, praneša departamento spaudos tarnyba.

  Pernai muitininkams ėmus taikyti naują praktiką — iš kontrabandininkų konfiskuoti ir tarnybai tinkamas mašinas perdaryti į Muitinės mobiliųjų grupių pareigūnų automobilius — sėkmingai pavyko valstybės reikmėms pritaikyti konfiskuotą Audi Q7 visureigį.

  Jis buvo perdažytas, panaikintos jame buvusios slėptuvės, viduje įrengta moderni kontrabandos aptikimo įranga bei įdiegtos keliuose patruliuojančių muitininkų darbe reikalingos technologijos.

  Technologijoms, beje, muitininkai taip pat sutaupė. Modernią automobilyje įdiegtą įrangą jie nusipirko iš Norvegijos finansinio mechanizmo projekto "Šengeno bendradarbiavimas ir kova su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu, įskaitant prekybą žmonėmis ir klajojančias nusikalstamas grupuotes" lėšų.

  Įranga įdiegta ne tik šiame Audi, šio projekto lėšomis aprūpintos ir kitos muitinės mašinos — iš viso net 50 automobilių.

  Iš norvegų finansuoto projekto lėšų muitinė įsigijo ir specializuotą analizės programą (SPĮ), padedančią atskleisti nusikaltimus ir atlikti tyrimus. Vienoje aplinkoje tarpusavyje yra susieta daugiau kaip 20 muitinės tvarkomų ar gaunamų vidinių ir išorinių duomenų šaltinių. Tad visa analitinė informacija valdoma per bendrą centrinę platformą.

  Taip pat muitinėje įdiegta nauja Geografinių informacinių sistemų platforma, kurioje veikia Mobiliųjų grupių valdymo, užduočių planavimo ir pažeidimų analizės informacinė sistema (MGIS), skirta Muitinės mobiliųjų grupių operatyviam pajėgų valdymui bei kontrolei užtikrinti.

  Naudojant šią sistemą galima suformuoti užduotis elektronine forma, perduoti jas muitinės mobiliųjų grupių patruliams, stebėti užduočių vykdymą realiu laiku ir gauti rezultatus apie atliktas užduotis. Joje galima analizuoti pažeidimus, atvaizduojant juos žemėlapyje bei stebėti transporto priemonių judėjimą realiu laiku.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (360)

  Dar šia tema

  Muitinė paskelbė 2016 metų juokingiausių slėptuvių penketuką
  Muitininkų konfiskuotos gyvatės tarnaus bandomaisiais triušiais
  Tegai:
  Audi Q7, kontrabandininkai, muitininkai, Lietuvos muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos