09:43 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Šiandien Vilniaus universiteto auditorijoje pirmą kartą Lietuvoje vyko "Totalinio diktanto" akcija, kurioje kasmet dalyvauja tūkstančiai žmonių iš skirtingų pasaulio kampelių

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik, Vladimiras Soroka. Totalinis rusų kalbos diktantas, kurį balandžio 8 dieną rašė tūkstančiai žmonių skirtingose pasaulio vietose, šiais metais buvo pirmą kartą orgaizuotas Vilniuje.

  Diktantas vyko Vilniaus universiteto filologijos fakulteto auditorijoje. Rusų filologijos katedra yra istorinėse Vilniaus universiteto patalpose,  kurios čia įsikūrė dar XVI amžiaus pabaigoje.

  Люди пишут Тотальный диктант в Вильнюсе.
  © Sputnik / Владимир Сорока
  Renginio dalyviai Vilniaus filologijos fakulteto auditorijoje

  Diktatnto rašymui buvo skirta didžiausia filologijos fakulteto auditorija.

  Žmonės joje pradėjo rinktis likus pusvalandžiui iki renginio pradžios. Visi, kas atėjo rašyti diktantą, akcijoje dalyvauja pirmą kartą. Pagrindiniai renginio organizatoriai Svetlana Markova (Greitojo mokymo centras "Genius Learning"), Viktorija Makarova (Užsienio kalbų institutas) ir Pavel Lavrinec (rusų filologijos katedros vedėjas).

  Светлана Маркова, Павел Лавринец и Виктория Макарова.
  © Sputnik / Владимир Сорока
  Svetlana Markova, Pavel Lavrinec, Viktorija Makarova

  Svetlana Markova, kuri yra pagrindinė projekto iniciatorė ir koordinatorė, prisimena, kad pirmą kartą apie totalinį diktantą sužinojo, kuomet lankėsi kvalifikacijos kėlimo kursuose. Jai apie tokį renginį papasakojo moteris iš Turkijos, kuri užkrėtė Svetlaną savo entuziazmu.

  O prie to dar prisidėjo ir Viktorija Makarova, kuri šiais metais paskambino su žodžiais: "Sveta, gelbėk! Viena neįveiksiu.

  Координатор проекта Светлана Маркова приветствует собравшихся со стартом акции в Литве.
  © Sputnik / Владимир Сорока
  Žiuri pirmininkė Svetlana Markova

  Ji pirmininkauja žiuri iš keturių filologų. Bendromis jėgomis pavyko pasiekti tai, kad auditorijoje susirinko per keturisdešimt sostinės gyventojų, norinčių dalyvauti akcijoje. Susirinko skirtingų amžių dalyviai — pradedant moksleiviais ir baigiant pensininkais.

  Akcija prasidėjo vaizdo įrašo, kuriame buvo pristatytas diktanto teksto autorius, rašyotojas Leonidas Juzefovič, peržiūra. Rašytojas perskaitė teksto "Miestas ant upės" dalį. Toliau estafetą parėmė Pavel Lavrinec, kuris perskaitė diktanto tekstą.

  Павел Лавринец читает текст диктанта.
  © Sputnik / Владимир Сорока
  Pavel Lavrinec skaito tekstą

  Organizatoriai išreiškė viltį ir norą paversti šį renginį gera tradicija. Jie pranešė, kad rezultatas bus paskelbtas jau rytoj, bei paprašė dalyvių palikti kontaktus, nes jų laukia dovanos.

  Visaginas

  Totalinis diktantas šiandien vyko ir Visagine, kur organizatoriai netikėtai sulaukė daugiau norinčiųjų patikrinti savo rusų kalbos žinias, nes iš anksto buvo užsiregistravę apie dvidešimt žmonių.

  Участники Тотального диктанта в Висагинасе перед представлением проекта
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visagine diktantą rašė daugiau žmonių, nei buvo planuota

  Dar iki 14:00 valandos Visagino kultūros namuose, kur vyko renginys, susirinko daugiau nei penkiasdešimt žmonių. Todėl organizatoriams teko skubiai ieškoti papildomos klasės ir dar vieno teksto skaitytojo.

  Текст Тотального диктанта в руках диктора
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Totalinio diktanto tekstas

  Dalyviai rašė diktantą pusantros valandos. Koordinatoriai pažadėjo patikrinti visus darbus iki balandžio 12 dienos. Taip pat pakvietė visus dalyvius balandžio 29 dieną atvykti į Kultūros namus ir kartu aptarti padarytas klaidas bei gauti dovanas.

  Totalinis diktantas
  © Sputnik
  Totalinis diktantas

  Dar šia tema

  Patikrink savo rusų kalbos žinias: Lietuvoje vyks Totalinis diktantas
  Tegai:
  raštingumas, rusų kalba, Totalinis diktantas, Visaginas, Vilnius

  Svarbiausios temos