21:12 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Sveikatos apsaugos ministerija žada imtis visų priemonių, kad pacientus greičiau pasiektų pigesni vaistai

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Praeitą savaitę Seime pradėti svarstyti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymai dėl vaistų kainų mažinimo.

  Į dalį SAM pateiktų projektų siūlymų jau atsižvelgta, t.y. siekiama įteisinti kontrolinius pirkimus, leisiančius efektyviau patikrinti vaistinių darbą ir užtikrinti, kad pacientams būtų siūlomi pigesni vaistai, kai jų gydomosios savybės tokios pat.

  Pagrindinis tikslas peržiūrėti kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų skaičiavimo tvarką, sumažinti pacientų priemokas.

  Skubų Vyriausybės nutarimo projekto parengimą sąlygojo atlikta 2017 metų kainyno projekto analizė, kuri parodė, kad apie 90% vaistų gamintojo deklaruojamų kainų Lietuvai yra didesnės, nei gamintojų deklaruojamos kainos referencinėse valstybėse, kuriomis remiamasi apskaičiuojant vaisto bazinę kainą.

  Šie kainų skirtumai lemia dideles paciento priemokas.

  Įgyvendinus vien šią priemonę, laukiamas nemažas efektas: paciento priemokos už vaistus sumažės apie 30%, o pacientai sutaupys apie 20 milijonų eurų, o tai paskatins gamintojų tarpusavio konkurenciją ir jie turės mažinti deklaruojamas kainas.

  SAM, reaguodama į Konkurencijos tarybos (KT) išsakytą nuomonę, jau panaikino ribojimus vaistinių plotui ir galimybę konkurentams susižinoti jautrią informaciją per klasifikatorių ir pateikė siūlymą pardavinėti nereceptinius vaistus ne tik vaistinėse.

  Šiuo metu ir toliau rengiami kiti su vaistų kainų mažinimu susiję projektai, kas reiškia, kad sisteminės vaistų kainodaros pertvarkos jau yra pakeliui.

  Dar šia tema

  Sveikatos apsaugos ministerija atskleidė, kaip sumažins vaistų kainas
  Vyriausybė: siekiame sumažinti kompensuojamųjų vaistų kainas
  Tegai:
  kompensuojamieji vaistai, kainos, vaistai, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos